Щоб менше пітніли ноги

Щоб менше пітніли ноги

Пітливість ніг - це не лише косметична проблема. Надлишок поту збільшує ризик виникнення грибкових інфекцій, лущення шкіри і навіть появи пухирів.

Ці симптоми часто погіршуються з підвищенням температури повітря, але гарна новина полягає в тому, що цю проблему можна вирішити, пише Womans World.

Що викликає пітливість ніг

На долонях рук та підошвах ніг найвища щільність потових залоз на тілі, пояснив Макс Вейл, доктор медичних наук, дерматолог-практик. Пітливість ніг - так само, як пітливість долонь, пахв, обличчя та решти тіла - це універсальне явище. У деяких людей піт ледь помітний. Але в інших він може бути надмірним, і це може бути викликане основним захворюванням, яке називається гіпергідрозом.

Гіпергідроз - це захворювання, за якого спостерігається підвищене потовиділення, без лікування воно може вплинути на якість життя і самооцінку.

Що спричиняє надмірне потовиділення

Ліки. Деякі антидепресанти та ліки від діабету викликають підвищене потовиділення.

Дієта. Гостра їжа, алкоголь та кофеїн можуть стимулювати потові залози та збільшувати потовиділення.

Гормональні зміни. Гормональні коливання, спричинені перименопаузою та менопаузою, можуть викликати пітливість ніг.

Стрес та тривога. Ці почуття активують роботу потових залоз по всьому тілу, включаючи ступні.

Взуття. Ваше взуття також може зіграти роль. Наприклад, якщо воно і шкарпетки не виготовлені з матеріалів, що дихають і вбирають вологу, це обмежує потік повітря і сприяє скупченню поту.

Найчастіше пітливість ніг зустрічається в теплу пору року. Через підвищену щільність потових залоз на ступнях і підвищену температуру в літню пору ноги люблять пітніти влітку. Влітку інші спітнілі зони, такі як пахви та руки, часто відкриті для повітря або менш щільно одягнені. Це дозволяє їм "дихати". Але ноги часто однаково закриті у взутті та шкарпетках, що призводить до ще більшого потовиділення.

Щоб зменшити пітливість ніг, скористайтесь порадами:

Носіть бавовняні шкарпетки

Бавовна і шкарпетки, що вбирають вологу, - корисні засоби, що допомагають позбутися пітливості ніг, каже доктор Вейл. Синтетичні волокна сприяють накопиченню поту, тому їх не рекомендують використовувати людям із підвищеною пітливістю ніг.

Нанесіть антиперспірант

Щоб шкарпетки відводили вологу ще ефективніше, спробуйте заздалегідь нанести на ноги антиперспірант. Дослідження, проведене у військовій медицині, показало, що він зменшує пітливість ніг до 50%.

Антиперспіранти випускають у вигляді кремів, лосьйонів та спреїв. Ці засоби щодня наносять на ноги, щоб зменшити потовиділення. Різні інгредієнти допомагають контролювати потовиділення, але більшість їх містять солі металів, таких як алюміній, які блокують виділення поту потовими залозами.

Змініть взуття

Багато кросівок та спортивного взуття виготовлено із синтетичних матеріалів, які м'які та легкі, але вони також можуть утримувати тепло та збільшувати потовиділення. Якщо у вас пітніють ноги, зосередьтеся насамперед на вентиляції. Чим більше дихає взуття, тим краще. Загалом взуття зі шкіри та парусини, як правило, найкраще. Це особливо важливо, якщо ви любите піші прогулянки, їзду велосипедом та інші види фізичної активності. Якщо ваше взуття добре вентилюється, у вас набагато менше шансів зазнати пітливості ніг та пов'язаних із нею проблем, таких як мікоз стопи та грибок нігтів на ногах.

Розгляньте вбиральні вставки для взуття

Антиперспіранти місцевої дії і шкарпетки, що вбирають вологу, можуть допомогти звести пітливість ніг до мінімуму, але деяким людям однаково потрібний додатковий захист. Якщо ваші ноги сильно пітніють, доктор Вейл рекомендує спробувати вбиральні вставки для взуття.

Спробуйте ванну для ніг із чорним чаєм

Дубильні речовини в чаї мають в'яжучу дію і допомагають зменшити пори та жирність шкіри, скорочуючи потовиділення. Крім того, заспокійливе купання викликає справжнє задоволення. Просто наповніть невелику миску або тазик теплою водою на 10 см і додайте два пакетики чорного чаю. Замочіть ноги на 20 хвилин, потім промийте і ретельно висушіть.

Коли звертатися до лікаря з приводу пітливості ніг

Слід відвідати лікаря, якщо симптоми впливають на ваші життя та самооцінку. Дерматолог або ортопед можуть перевірити основні захворювання, які можуть збільшити пітливість ніг, та допомогти вам почуватися краще. Якщо ваші спітнілі ноги викликають дискомфорт або занепокоєння, варто записатися на прийом до лікаря, щоб обговорити можливі методи лікування.

Люди, які сильно пітніють, будь то від фізичних вправ або впливу спеки, можуть відчувати тягу до солоних продуктів. Це реакція організму на відновлення балансу рівня електроліту натрію, який необхідний для загального функціонування.

Читайте також