Пізня вечеря
Існує переконання, що їсти на ніч шкідливо для здоров’я, та й вечірні перекуси сприяють збільшенню ваги. Однак це не більше, ніж міф
Німецькі вчені дійшли висновку, що на вагу людини впливає не час доби, в яку вона приймає їжу, а винятково її калорійність. За вечерею ми буваємо непомірні, їжа перевищує реальні потреби організму в калоріях.
Вчені зазначили, що велику роль у набутті надмірної ваги відіграє алкоголь. Любителям пропустити чарочку увечері треба знати, що тим самим вони сприяють набору зайвих кілограмів. Алкоголь містить стільки ж калорій, як і деякі жири.
Їда у пізній час доби не веде до жирових відкладень в більшій мірі, ніж їда вдень. Калорії, одержані під час нічної їжі, все одно використовуватимуться організмом тоді, коли він цього потребує.
Після 18-ї години краще не їсти продукти, що містять так званий швидкий цукор (білий хліб, тістечка, шоколад). Вночі підшлункова залоза виробляє більше інсуліну, тому його вміст у крові підвищується, а інсулін спонукає організм запасати жири. Краще їсти солодощі вранці або вдень.
Увечері ж — включити у меню печене м’ясо і птицю, нежирну рибу і овочі.