Люди-«жайворонки» менше хворіють

Люди-«жайворонки» менше хворіють

Люди-«сови», які полюбляють засиджуватися допізна, піддаються більшому ризику захворіти на рак, аніж люди-«жайворонки», які лягають і встають разом із сонцем

Такого висновку дійшли вчені. Річ у тім, що, коли людина спить, її шишкоподібне тіло виробляє гормон мелатонін. Але для його продукування має бути дотримана ще одна умова — темрява. При світлі — денному чи штучному цей гормон не виробляється.

Професор факультету структурної і клітинної біології Стівен Хілл лікував самок щурів від раку молочної залози препаратом, до складу якого входили мелатонін та речовина — похідна вітаміну А. У тварин, які отримували цей препарат, пухлина утворювалася значно пізніше й розвивалася значно повільніше, аніж в інших піддослідних. Вітамін, А — давно визнаний засіб боротьби зі злоякісними пухлинами. У поєднанні з мелатоніном його ефективність посилилася.

Окрім того, що мелатонін допомагає запобігти онкологічним захворюванням, він відіграє позитивну роль у лікуванні пухлин. Під його впливом змінюються естрогенні рецептори і механізми доставки їжі злоякісним клітинам, унаслідок чого вони «голодують».

Тому професор С. Хілл рекомендує людям подбати про те, щоб у їхньому організмі була достатня кількість мелатоніну. Це можна зробити лише одним способом — дотримуватися правильного режиму дня: одразу після заходу сонця вимикати світло й лягати спати. Звичка сидіти допізна зі штучним світлом — ще один чинник поширення онкологічних захворювань, стверджують фахівці.

Читайте також