Бронхіальна астма: фітопрепарати і дієта

Бронхіальна астма: фітопрепарати і дієта

Причиною бронхіальної астми перш за все є стрептококові й туберкульозні збудники хронічних інфекцій. Це захворювання має алергічний характер, тому подеколи дуже непросто піддається лікуванню, особливо при задавненій формі.

Поради від травозная В’ячеслава Варнавського

Для оздоровлення і відновлення організму рекомендую комплексну терапію, до якої входять щадна дихальна гімнастика (наприклад, за Бутейком) — не менш як 10 днів протягом місяця, два курси на рік (у тому числі в період загострень) і одночасно — курс фітотерапії. Надалі хворий має вчитися дихати тільки носом. Корисно надувати повітряні кулі, бо тоді збільшується життєва місткість легень. Також треба обмежити нічний сон (до шести годин), привчити себе вставати не пізніше шостої ранку, робити дихальні вправи не менш як 15 хвилин.

Для оздоровлення пропоную скористатися фіторецептами.

Настій глухої кропиви: дві столові ложки сухих квіток залити 0,5 літра окропу, настоювати ніч. Упродовж дня випити дві-три склянки. Якщо нема діабету, можна вживати цибулю з цукром і медом: 0,5 кг перекрученої на млинку для м’яса ріпчастої цибулі змішати з літром води, половиною склянки цукру, додати столову ложку меду. Кип’ятити три години на повільному вогні, перецідити. Вживати по одній столовій ложці тричі на день за 15 хвилин до їди.

Настоянка коріння бедринця ломикаменевого. Беруть одну частину подрібненого сухого коріння на дві частини горілки. Настоюють три тижні. Засіб ефективний навіть за короткочасного вживання. Однієї чайної ложки настоянки з невеликою кількістю води буває досить для того, щоб зняти спазм бронхів і кашель.

Якщо астма супроводжується алергічним синуситом побутової етіології, рекомендую збір: чебрець (20 столових ложок), кореня солодки і трави триколірної фіалки (по 5 столових ложок). Склянкою окропу заварити дві столові ложки збору, витримати на водяній бані 15 хвилин. Перецідити, додати перевареної води до початкового об’єму. Пити по 50 мл настою чотири рази на день до їди. Вже за годину відчутно поліпшується бронхіальна прохідність, дихати стає легше, припиняється напад.

Напад астми допоможуть зняти ячмінна кава зі шматочками льоду, чай з ісландського моху. Якщо він тільки починається, розітріть на долоні кілька крапель ялицевої олії і зробіть кілька вдихів.

Настоянка кореня імбиру призупиняє напади астми, вони повторюються рідше. Залити 200 г порошку імбиру 0,5 літра спирту, настояти три тижні, періодично збовтуючи, перецідити. Вживати після їди двічі на день, розчинивши чайну ложку в 30 мл води. Крім того, що настоянка зміцнює бронхи, вона поліпшує травлення, оздоровлює нирки.

Також рекомендована молочно-рослинна дієта з використанням кисломолочних продуктів, а також буряків, білоголової та цвітної капусти, спаржі, моркви, кабачків.

Слід обмежити вживання картоплі, борошняних і кондитерських виробів. Нежирне м’ясо і риба рекомендуються один-два рази на тиждень у вареному вигляді. Рекомендую вживати перепелині яйця. Оздоровлення довготривале, його краще проводити під наглядом фахівця.

Читайте також