Звідки беруться м’язові судоми і як їх позбутись

Звідки беруться м’язові судоми і як їх позбутись

Несподівані напади різкого болю в ногах. Так дають про себе знати судоми. Іноді вони стаються вночі, уві сні, часом — у воді, під час купання, і тоді це серйозна загроза життю.

Розрізняють різні види судом: ті, що трапляються через фізичні навантаження, через перевтому, від тривалого перебування на ногах.

Поява м’язових спазмів може свідчити про дефіцит магнію в організмі. Причиною судом може виявитися також варикозна хвороба.

Часто судоми трапляються вночі. Можуть бути одноразовими і хронічними. У першому випадку причиною м’язового болю може бути незручна поза під час сну, переохолодження або сильна втома. Такі нечасті судоми зазвичай сигналізують про початок захворювання. У такому випадку необхідно якомога швидше звернутися до фахівця і обстежити організм.

Причиною дискомфорту можуть бути старі травми ніг або хребта, неврологічні захворювання, запальні процеси. Часом так проявляється початкова стадія цукрового діабету.

Брак магнію в організмі часто буває під час вагітності, тривалого стресу, при прийомі медичних препаратів або при дотриманні білкової дієти. Зарадити ситуації допоможе прийомом вітамінного комплексу і спеціальних препаратів, що містять магній.

Лікарі радять додавати в раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Багаті на магній авокадо, квасоля і сочевиця. А також чорний шоколад: у ста грамах цього смачного продукту міститься 200 міліграмів магнію. У вашому раціоні повинні бути горіхи, висівки, вівсяна каша, банани, м’ясо, риба.

Основне призначення магнію — допомога в засвоєнні організмом кальцію. Тому приймати магній слід одночасно з кальцієвими препаратами. Магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров’яний тиск і сприяє виведенню каменів із жовчного міхура.

Що ж робити, коли трапляються судоми ніг? Найперше — розслабити тіло. Іноді напад судом можна відчути заздалегідь. У такому разі постарайтеся розпружити ногу.

Якщо напад усе ж таки стався і судоми вже скували кінцівку, постарайтеся потягнути носок на себе, плавно відпустити його і знову натягнути. Якщо є можливість — помасажуйте ногу, ідеально зробити це, використовуючи зігріваючу мазь.

Якщо і такі вправи не допомагають, пощипайте напружений м’яз або легенько уколіть його голкою. Якщо судома трапилася у воді — постарайтеся потягнути на себе пальці і стопи. Коли ж судоми припинилися, але біль не зник, варто щільно забинтувати еластичним бинтом всю ногу: від стопи до коліна.

Щоб зменшити імовірність виникнення судом, вибирайте зручне взуття з ортопедичною підошвою. Стежте за тим, аби не перевантажувати ноги при ходьбі або тренуванні.

Не забувайте регулярно робити собі контрастні ванночки для ніг і правильно харчуватися. Дуже корисні для профілактики судом ранкова гімнастика і душ, ранкова пробіжка і прогулянки на свіжому повітрі.

Серед причин судом можуть також бути: нестача води, брак заліза і фолієвої кислоти в організмі, цукровий діабет, перевтома, порушення кровообігу в кінцівках, фізичне перенапруження, переохолодження, захворювання щитоподібної залози, гормональні зміни в організмі.

Читайте також