Ущипніть себе за ногу: про що можуть свідчити м’язові судоми та як їх позбутися

Ущипніть себе за ногу: про що можуть свідчити м’язові судоми та як їх позбутися

Напади різкого несподіваного болю у м’язах — так проявляють себе судоми. Іноді вони стаються вночі, уві сні, часом — у воді, під час купання, створюючи серйозну загрозу життю.

Напади різкого несподіваного болю у м’язах — так проявляють себе судоми.

Іноді вони стаються вночі, уві сні, часом — у воді, під час купання, створюючи серйозну загрозу життю.

Судоми можуть бути різних типів: ті, що трапляються через фізичні навантаження, через перевтому, від тривалого перебування на ногах.

М’язові спазми можуть свідчити про дефіцит магнію в організмі. Причиною судом може виявитися також варикозна хвороба. Часто судоми трапляються уночі. Можуть бути одноразовими і хронічними.

У першому випадку причиною м’язового болю може бути незручна поза під час сну, переохолодження або сильна втома. Такі нечасті судоми зазвичай сигналізують про початок захворювання. У такому випадку необхідно якомога швидше звернутися до лікаря і обстежити організм. Причиною дискомфорту можуть бути старі травми ніг або хребта, неврологічні захворювання, запальні процеси. Так може проявлятися початкова стадія цукрового діабету.

Магнію в організмі часто бракує під час вагітності, тривалого стресу, при прийомі медичних препаратів або при дотриманні білкової дієти. Як зарадити ситуації? Насамперед варто подумати про прийом вітамінного комплексу і спеціальних препаратів, що містять магній.

Лікарі радять додавати в раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Багаті на магній авокадо, квасоля і сочевиця. А також чорний шоколад: у 100 г цього смачного продукту міститься 200 мг магнію. У вашому раціоні повинні бути горіхи, висівки, вівсяна каша, банани, м’ясо, риба.

Основне призначення магнію — допомога у засвоєнні організмом кальцію. Тому приймати магній слід одночасно з кальцієвими препаратами. Магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров’яний тиск і сприяє виведенню каменів iз жовчного міхура.

Як реагувати, коли трапляються судоми ніг? Найперше, за порадою фахівців, треба розслабити тіло — іноді напад судом можна відчути заздалегідь. У такому разі постарайтеся розслабити ногу. Якщо напад усе ж таки стався і судоми вже скували кінцівку, постарайтеся потягнути носок на себе, плавно відпустити його і знову натягнути. Якщо є можливість — зробіть масаж ноги, ідеально — із зігрівальною маззю.

Коли такі вправи не допомагають, пощипайте напружений м’яз або легенько уколіть його голкою. Якщо судома трапилася у воді — постарайтеся потягнути на себе пальці стопи. Якщо судоми припинилися, але біль не зник, варто щільно забинтувати еластичним бинтом усю ногу: від стопи до коліна.

Аби зменшити ймовірність виникнення судом, обирайте зручне взуття з ортопедичною підошвою. Стежте за тим, щоб не перевантажувати ноги при ходьбі або тренуванні.

Не забувайте регулярно робити контрастні ванночки для ніг і правильно харчуватися. Візьміть за правило ранкову гімнастику і душ, ранкову пробіжку і прогулянку на свіжому повітрі.

ВАЖЛИВО

Серед причин судом, на думку фахівців, може також бути:
нестача води;
брак заліза і фолієвої кислоти в організмі;
цукровий діабет;
перевтома;
порушення кровообігу у кінцівках;
фізичне перенапруження;
переохолодження;
захворювання щитоподібної залози;
гормональні зміни в організмі.

Читайте також