Аномально тепла зима шкідлива для здоров’я
Тепла зима характеризується коливанням атмосферного тиску, що може призвести до задишки і відчуття нестачі повітря. Не допомагає і волога й тепла погода взимку, скоріше, навпаки, посилює симптоми астми.
— Особливо уважно за своїм станом слід стежити гіпертонікам і астматикам. Може виникнути нездужання і в алергіків, а також у пацієнтів з гастритом, хворобою нирок та підшлункової залози. У багатьох в такий погодний період збивається біологічний ритм в організмі, порушується режим сну, виникає відчуття втоми, знесилення, — застерігає терапевт Ірина Вариш.
Обережними слід бути й людям, чутливим до коливань тиску і магнітних бур через слабку нервову систему. Нестійкі зими часто супроводжуються магнітними бурями, що призводить до порушення роботи гіпофізу і обміну речовин. Чутливі люди починають гірше спати, у них збивається біологічний годинник, з’являються неврози і хронічна втома.
Про небезпеку високих для зими температур попереджає й лікар-інфекціоніст Федір Лапій.
— Нетипово низька для січня температура може справляти негативний вплив на захворюваність людей за рахунок повільного поширення вірусів. Річ у тім, що саме завдяки низькій температурі віруси гинули. Тепер же, коли переважають доволі високі, як для зими, плюсові температури, ризик захворіти на вірусну інфекцію зростає в рази.
Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, лікарі рекомендують дотримуватися кількох простих правил: не переглядати мобільні телефони перед сном, вживати їжу, багату на клітковину і кальцій, а для зміцнення вегетативної системи регулярно займатися помірними фізичними навантаженнями.