Соковита хурма: користь та шкода зимової ягоди

Соковита хурма: користь та шкода зимової ягоди

Хурму відносять до листопадних або вічнозелених дерев і кущів сімейства Ебенові. Латинська назва хурми — Diospyros має грецьке походження і перекладається як «Їжа богів», або «Божественний вогонь».

Деякі вважають, що хурма — це фрукт, але насправді хурма — це ягода. Плоди хурми великі, м’ясисті, розміром із середнє яблуко. Хурма дозріває наприкінці осені і може залишатися на деревах до зими.

Якщо хурма дуже в’яже рот і гірка на смак, отже, плоди не дозріли. Стигла хурма солодка на смак. У міру дозрівання в плоді падає рівень таніну (речовина володіє дубильними властивостями і терпким смаком).

Корисні властивості хурми

Хурма містить залізо, марганець, а також дубильні речовини, вітамін С і бета-каротин. Вміст цукру в хурмі досить високий, але незважаючи на це, хурма має невисокий глікемічний індекс (тобто не сприяє швидкому підвищенню цукру в крові).

Хурму рекомендують вживати при анемії та гіпертонії, для нормалізації ліпідного обміну і підтримки стану печінки та жовчовивідних шляхів.

Хурма корисна і при нервовому та фізичному виснаженні, тому в період активного навчання або занять спортом варто ввести у свій раціон хурму.

Хурма: шкода

Хурму не рекомендують їсти людям, які нещодавно перенесли операцію на черевній порожнині, оскільки плід має високий вміст таніну. Також надмірне вживання хурми може призвести до гострої кишкової непрохідності.

Читайте також