Імбир стимулює активність мозку
Унікальні корисні властивості кореня імбиру були відомі людям з дуже давніх часів. Це спеція, якій немає рівних за спектром вживання. Воістину, імбир багатогранний – він широко використовується в кулінарії, у медицині, все частіше імбир застосовують у косметології, а імбирний чай популярний серед тих, хто хоче схуднути
Особливий смак і тонкий аромат імбиру пояснюються великим вмістом ефірної олії та інших компонентів, що додають цим прянощам унікальних смакових характеристик. Ще у Древній Греції його використовували як приправу для приготування хліба, а в середньовічній Європі ці прянощі отримали ще ширше застосування.
Завдяки своїм корисним цілющим властивостям імбир активно використовується як лікарський засіб. Він має здатність підсилювати мозковий кровообіг, що, своєю чергою, стимулює активність мозку. Саме тому рекомендують включати імбир у раціон людей, зайнятих розумовою працею.
Пряний аромат кореня імбиру діє як прекрасне тонізуюче, що бадьорить і підвищує самооцінку.
Імбир славиться своєю здатністю позитивно впливати на імунну систему людини, а також допомагає організму позбуватись токсинів. Тому його часто використовують як профілактичний засіб від простуд, причому імбир не протипоказаний і дитячому організму.
Якщо ви почали чхати і кашляти, візьміть невеликий шматочок кореня імбиру і повільно пожуйте його. Якщо у вас заболіло горло, витисніть з кореня імбиру трохи соку (2 ч. ложки) і додайте дрібку солі — такий засіб слід приймати до їди. Антибактеріальні властивості імбиру знадобляться і для ліквідації запальних процесів у ротовій порожнині, наприклад, при стоматиті.
Імбир вважається ефективним засобом для профілактики виразкової хвороби, оскільки добре впливає на слизову оболонку шлунка, а також запобігає появі кишкових паразитів. Речовини, що містяться в імбирі, сприяють нормалізації стану кровоносних судин, знижують ризик утворення тромбів і навіть володіють протираковими властивостями.
Корінь імбиру насичений незамінними амінокислотами, що відіграють важливу роль у процесі обміну речовин. Це дозволяє використовувати імбир для нормалізації жирового обміну, зокрема, для підвищення засвоюваності тваринних жирів. Для цього треба лише додавати трохи сушеного або маринованого імбиру до жирних м’ясних і рибних страв.
Також імбир має властивість знімати біль. Натріть свіжий імбир або розведіть водою до стану кашки сушений, прикладайте на проблемну ділянку — біль скоро зникне.
Ефективність дії імбиру багато в чому залежить від правильності його вживання. Наприклад, у висушеному вигляді імбир демонструє вищі протизапальні властивості, тому активно використовується для лікування артритів і запальних процесів. Хімічний склад свіжого кореня імбиру дещо інший, його корисні властивості спрямовані більше на лікування і профілактику проблем травної системи.