Груша корисна для серця, шлунка і печінки
І народна, і офіційна медицина рекомендують їсти груші у багатьох випадках. Але вживати правильно: не їсти на порожній шлунок і не запивати водою. Також після груш не варто їсти важкі страви і м’ясо.
У давньоарабських працях з медицини сказано, що груші допомагають лікувати хвороби легенів. Грушевий сік і відвари плодів мають антибактеріальну активність завдяки вмісту антибіотика арбутину. Їх також вживають як засіб для зміцнення стінок кровоносних судин. У давнину лікарі цінували плоди груші як засіб, що сприяє швидкому загоєнню ран, зниженню температури.
Грушевий сік — чудовий загальнозміцнювальний, тонізуючий і вітамінний засіб, надзвичайно корисний і у лікуванні шлункових захворювань. За захворювань печінки, холециститу, гастриту дві з’їдені вранці груші позбавлять болів і печії, ліквідують дискомфорт у кишечнику.
Тим, кому за сорок, лікарі рекомендують їсти груш якнайбільше. Двічі на тиждень можна влаштовувати «грушеві дні»: 1,5?2 кг зелених свіжих плодів — і більше нічого. Якщо плоди тверді, їх краще злегка приварити. Також груші дуже корисні для чоловіків, у народній медицині їх здавна використовували як ефективний засіб проти простатиту.
У солодких плодах чимало фолієвої кислоти, яка сприяє кровотворенню. Стиглі соковиті й солодкі груші сприяють травленню, корисні за розладів кишечнику. Кислі й дуже терпкі сорти груш зміцнюють шлунок і печінку, збуджують апетит, але вони важче засвоюються організмом. У літніх сортах груш більше марганцю, а в зимових — заліза. Цинку в грушах більше, ніж в інших плодах і ягодах.
Груша дуже корисна для серця, зокрема, за порушень серцевого ритму. Це пов’язано з тим, що груша містить багато калію, а значить, у ній виражені лужні властивості, що сприяють роботі серця. До речі, чим кращий і сильніший аромат груші, тим більша її користь.
У Європі груші частіше подають до м’яса і птиці, ніж як десерт. Вони чудово поєднуються із салатним міксом, свининою і сиром.