Важкість у ногах: як позбутись
Важкість у ногах дуже часто є проявом варикозного розширення вен нижніх кінцівок (варикоз). Захворювання супроводжується стоншенням стінки вен, їхнім розширенням та деформацією. Розширення та деформації видно на поверхні шкіри, можуть виступати над нею та супроводжуватися синюшністю та набряками.
Чому виникає важкість у ногах
Основна причина змін – «перевантаження» вен кров’ю та недостатність клапанів. Оскільки венозні мережі забезпечують циркуляцію крові від кінцівок до серця, необхідні додаткові сили, що протидіятимуть силі тяжіння. Це робота клапанного апарату вен та м’язове скорочення. При уповільненні току крові вгору відбувається скупчення великих обсягів рідини, що розтягують стінки судин.
Існує низка факторів, що сприяють виникненню варикозу: генетичні особливості, жіноча стать, вік, ожиріння, гіподинамія, сидяча або стояча робота, вагітність.
Жінки більш схильні до розвитку варикозу, тому їм варто бути особливо уважними та починати лікування якомога раніше.
Як проявляється варикозна хвороба
Крім відчуття тяжкості в ногах, захворювання може проявлятись:
* набряками;
* появою капілярної сітки на шкірі;
* появою невеликих судинних зірочок.
Слід зазначити, що прогресування захворювання проходить роками. Тому явний варикоз спостерігається вже у зрілому віці, для нього характерна: постійна набряклість стоп та гомілок, випинання вен, синюшність шкіри, згодом може виникнути гіперпігментація шкіри.
Що раніше буде розпочате лікування, то кращий ефект ви отримаєте, а також зможете запобігти розвитку ускладнень.
Що буде, якщо ігнорувати важкість у ногах
Без своєчасного лікування може розвинутись тромбофлебіт або флеботромбоз, які виникають через утворення тромбів у просвіті вен та їхнє запалення. Відрив цих тромбів від стінки судини та попадання до судинного русла загрожує тромбоемболією легеневої артерії, інсультами та інфарктами, що є життєво небезпечними ускладненнями.
При хронічному тромбозі порушується кровопостачання та живлення тканин, внаслідок чого формуються трофічні виразки.
Як позбутися важкості у ногах
Існують варіанти консервативного та інвазивного лікування. Консервативна терапія включає:
* компресійну терапію (носіння компресійних панчох);
* модифікацію способу життя (зниження маси тіла, уникання тривалого перебування стоячи або сидячи, уникання тісного одягу);
* медикаментозне лікування (флеботропні препарати, антиагреганти).
Метод обирає лікар залежно від стадії хвороби та наявних ускладнень.