Гарбуз – не лише смачно, а й корисно
Знавці впевнено стверджують, що з допомогою гарбуза ви можете впоратися з багатьма захворюваннями.
Гарбуз і страви з нього корисні у випадках захворювань серцево-судинної системи (гіпертонія, атеросклероз, набряклість, викликана серцевою недостатністю), гепатиту, холециститу, жовчнокам’яної хвороби, порушень обміну речовин.
Гарбуз вважається найкращим овочем для дієтичного харчування. Страви з нього рекомендують включати в раціон для профілактики гострих і хронічних нефриту і пієлонефритів.
Завдяки солям калію гарбуз має сечогінну дію.
Гарбуз корисний за діабету. Компоненти гарбуза сприяють регенерації ушкоджених панкреатичних клітин, підвищуючи рівень вироблення інсуліну в крові.
Свіжий сік гарбуза добре пити за хронічних закрепів, запалень сечовивідних шляхів, ниркової недостатності, геморою і нервових розладів. Гарбуз сприяє виведенню з організму солей і води, не подразнюючи при цьому ниркової тканини.
Знахарі вважали, що гарбузовий сік допомагає чоловікам підтримувати свій сексуальний тонус.
За токсикозу у вагітних гарбуз можна використовувати як ефективний засіб проти нудоти.
Гарбузова каша підійде тим, хто хоче схуднути: вона нормалізує обмін речовин і виводить з організму шлаки.
Якщо вас турбує безсоння, на ніч корисно випити гарбузового соку або відвару гарбуза з медом. Відваром м’якоті гарбуза втамовують спрагу і знижують жар у хворих.
Корисна не тільки м’якоть гарбуза, а й гарбузове насіння. В ньому міститься велика кількість олії (30?50%). Розтерте з медом насіння гарбуза — один зі старовинних глистогінних засобів. Сушене гарбузове насіння корисне чоловікам, ним лікують простатит, для цього на самому початку захворювання щодня натщесерце і увечері слід з'їдати по 20-30 насінин.
Крім того, в насінні гарбуза дуже багато цинку, завдяки якому його корисно їсти за вугрових висипів, жирної лупи, себореї.
За всієї користі гарбуза є і деякі обмеження щодо його вживання. Сік гарбуза не рекомендують у випадках будь-яких загострень шлунково-кишкових захворювань.