Щоб не підхопити бактеріальну або грибкову інфекцію

Щоб не підхопити бактеріальну або грибкову інфекцію

Буває, людина лежала в лікарні з одною хворобою, а зустрілася з іншою — заразилася інфекцією, що гуляє всередині клініки. На жаль, такі випадки непоодинокі. Центр громадського здоров'я МОЗ України попереджає про небезпеку інфекційних захворювань, пов'язаних з наданням медичної допомоги.

Часто інфікування виникає через те, що інтубаційні трубки або катетери (сечові, внутрішньовенні) недостатньо продезінфіковані. Але ще частіше — якщо медичні працівники або самі пацієнти та родичі, що їх відвідують, погано миють руки. Виникають інфекції, збудники яких — бактерії або грибки — стійкі до антимікробних препаратів. Щоб не заразитися, фахівці серед інших рекомендацій дають і такі поради:

* тримайте руки в чистоті та нагадуйте, усім, з ким контактуєте, особливо родичам, які вас відвідують, що потрібно дотримуватися правил гігієни;

* стежте за катетером, і якщо, наприклад, у місці внутрішньовенного його введення виник біль, почервоніння, набряк, повідомте медсестрі;

* якщо не можна уникнути приймання антибіотиків, не порушуйте терміни застосування та дози;

* остерігайтеся антибіотико-асоційованої діареї. Якщо на тлі приймання антибактеріальних препаратів протягом доби було три й більше випадків рідкого стільця, повідомте про це лікаря.

Читайте також