Хрещення: як правильно освячувати воду і що не можна робити
19 січня православні християни і греко-католики відзначають Хрещення Господнє. Віряни все частіше у цей день влаштовують у водоймах масові пірнання і купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді, а також освячують воду, яку вважають "святою".
Перш за все кожен християнин повинен сходити до церкви і помолитися (або хоча ти вимовити молитву вдома, але щиро і від душі).
У храмі потрібно набрати освяченої води, яку зберігають потім цілий рік. Принесеної з храму святою водою господині в цей день освячують домівки. Посту вже немає, так що можна сміливо подавати на святковий стіл м’ясні страви. Головне правило: страв має бути непарна кількість (найчастіше 7 або 9).
За прикметами, не тільки вода на Водохреще, а й сніг вважаються освяченими. Якщо знайдете десь сніговий покрив, то можете сміливо вмитися сніжком – щоб весь рік бути красивим і здоровим.
Двері або хоча б кватирку у вікні залишають відкритою – щоб з дому випустити все погане, а впустити хороше.
За старих часів саме на Водохреща намагалися зробити пропозицію: такий шлюб вважається заздалегідь благословенним.
Хрещення – що не можна робити
* купатися без сповіді і причастя, в стані алкогольного сп’яніння;
* ставити парну кількість страв на святковий стіл;
* працювати;
* прати – від самого Хрещення 2020 і до дня віддання свята (через повір’я, що ВСЯ природна вода стала освячення і через ваше занечищення її не можна, а в старовину адже прали в річках);
* сумувати і плакати – весь рік потім провести доведеться в печалі;
* залишати за порогом взуття – хворіти доведеться довго;
* давати в борг і позичати;
* сміття виносити.