Визнали придатними: колишні в`язні з Рівненщини долучаються до ЗСУ

Визнали придатними: колишні в`язні з Рівненщини долучаються до ЗСУ

85 колишніх в’язнів з Рівненщини долучилися до ЗСУ, ще 18 — чекають набрання законної сили рішень судів. Інша частина добровольців ще проходить дообстеження та відбір.

Перед відправкою до військових частин перевірили їхній вік, стан здоров’я та фізичну підготовку.

- Вони усі пройшли професійно-психологічний відбір та згідно з висновками військово-лікарських комісій визнані придатними до служби в ЗСУ. Після рішення суду колишні в’язні поїхали у відповідні підрозділи. Там вони пройдуть військову підготовку та стануть на захист територіальної цілісності та суверенітету України у складі Сил оборони, — повідомили у прокуратурі Рівненської області.

Ув'язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років. Для цього парламент 8 травня ухвалив відповідний законопроєкт.

Не можуть бути мобілізовані ув'язнені за злочини:

* проти основ національної безпеки України;

* умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням;

* сексуальне насильство (статті 152-156/1);

* засуджені за тероризм, за частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України (ДТП в стані сп'яніння і з загиблими), якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку;

* ті, хто посягав на життя правоохоронців;

* ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення;

* ті, хто займав особливо відповідальне становище незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їхні заступники та помічники тощо).

Читайте також