В мережі показали робота, який слідкує за пінгвінами в Антарктиді

В мережі показали робота, який слідкує за пінгвінами в Антарктиді

Невеликий механічний помічник полегшує вченим спостереження за дикою природою. Він оснащений камерою, лідаром, GPS та іншими корисними датчиками.

Жовтий гібридний всюдихід на прізвисько «Ехо» (Echo) допомагає дослідникам стежити за мешканцями континенту – імператорськими пінгвінами. Про це пише  Live  Science.

Чотирьохколісний робот є частиною 30-річної програми WHOI, запущеної в 2017 році під назвою MARE. У рамках цього проекту імператорських пінгвінів використовують як індикатори загального стану екосистеми Антарктиди. Вчені документують, наскільки добре пінгвіни адаптуються до зміни клімату, і намагаються зрозуміти, як глобальне потепління впливає на чисельність та розподіл риби, яку їдять ці  морські птахи, що не літають.

Робот керується дистанційно, він оснащений лідаром та технологією GPS для автономної навігації . Ще в «Ехо»  є датчики, які допомагають дослідникам контролювати чисельність колонії пінгвінів та відстежувати рухи та поведінку окремих особин. 

Наприклад, антена радіочастотної ідентифікації (RFID) сканує крихітні RFID-мітки, які дослідники WHOI імплантували пташенятам пінгвінів, коли їм було близько п’яти місяців. За даними вчених, з початку проекту MARE щороку вдається закріпити мітки на 300 особинах. 

Як тільки робот опиняється в зоні дії RFID-мітки пінгвіна – на відстані близько 86 см, – він отримує інформацію про загальну фізичну форму птаха і статус розмноження, а також океанографічні дані про те, коли пінгвін був у морі. 

Крім того, робот оснащений 360-градусною камерою. Вона дозволяє вченим ідентифікувати окремих пінгвінів, з якими стикається «Ехо», а дані GPS показують ступінь поширення птахів та місця їх проживання. 

Так виглядають дослідження «Ехо» у дикому середовищі:

Читайте також