Пластмаса вже навіть у хмарах над Фудзі
Під променями сонця мікрочастинки пластику «тануть», насичуючи атмосферу «парниковими» газами
Японські вчені, які досліджували зразки водяної пари з хмар, що «літають» над горою Фудзіяма, виявили… пластмасу. Кожен літр води, зібраної з тих хмар, містив від 6 до 14 частинок пластику розміром від 7,1 до 94,6 мікрометра (в одному міліметрі - тисяча мікрометрів).
Як повідомляє американське видання New York Post, науковці виявили у хмарах над Фудзіямою, зокрема, полімери з гідрофільними властивостями. Як стверджують учені, такі водопоглинальні пластмаси можуть погано впливати на клімат: під дією сонячних променів зв’язки у полімерах руйнуються, як наслідок, в атмосферу потрапляють так звані парникові гази.
«Якщо проблему забруднення повітря пластиком ніяк не вирішувати, то довкіллю може бути завдано незворотної шкоди», — переконаний автор дослідження, доктор Хіроші Окочі з Університету «Васеда».
За словами японських вчених, вони першими у світі дослідили на наявність мікрочастинок пластику саме хмари.
Як нагадує New York Post, чотири роки тому частинки пластмаси було виявлено в одному з національних парків США, на вершинах Скелястих гір.
«Мабуть, ті мікрочастинки пластику повернулися на землю разом із дощем», — припустили тоді науковці.
І от зараз японські дослідники довели, що саме так і сталося…
«Мікрочастинки пластику дуже підступні, — зазначає New York Post. — Усе через їх властивість з’являтися у найбільш небажаних місцях — від питної води, яку ми споживаємо, до продуктів харчування, людських органів і навіть ембріонів».
Тобто дитина ще не народилася, а її вже «нагодували» шкідливою пластмасою…