День святого Валентина: історія, традиції

День святого Валентина: історія, традиції

Українці 14 лютого традиційно святкують свято усіх закоханих — День Валентина. Це свято не належить до релігійних свят, тому не змінюється разом з переходом ПЦУ на новий календар.

Існує кілька версій виникнення цього свята. Згідно з найпоширенішою з них, святкування цього дня замінило собою древнє римське свято жіночої родючості, яке припадало на середину лютого.

За іншою версією, історія свята починається в часи пізньої Римської імперії, коли владний і жорстокий римський імператор Клавдій II дійшов висновку, що самотній чоловік, не обтяжений дружиною та сім'єю, краще буде битися на полі битви на славу кесаря, і заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам — виходити заміж за коханих чоловіків. Однак римський священник Валентин таємно вінчав закохані пари, за що і був засуджений до страти.

Поки Валентин, якого згодом стали називати Святим Валентином, в ув'язненні чекав смерті, він закохався в сліпу дочку тюремника. Деякі кажуть, що після цього вона зцілилася дивом, а деякі, що Бог почув молитви Валентина. Валентин був страчений 14 лютого. На прощання він написав дівчині зізнання в коханні, підписавшись «Від твого Валентина».

День святого Валентина вважається одним з найромантичніших свят. Його обов'язковим атрибутом є листівка у формі серця, яка має назву валентинка. Такі листівки, зазвичай, прикрашають янголятами, сердечками, поцілунками, а також пишуть у них зізнання у коханні. Валентинки відправляють коханим, а також рідним та друзям. Іноді це роблять анонімно.

Традиційними кольорами свята вважають рожевий або червоний. Саме у таких відтінках прикрашають домівки до Дня святого Валентина.

Читайте також