Бойове хрещення прийняв під Бахмутом: нині боєць служить у Корецькому  ТЦК СП

Бойове хрещення прийняв під Бахмутом: нині боєць служить у Корецькому ТЦК СП

Сергій Третяк - працівник П’ятого відділу Рівненського районного ТЦКСП (м. Корець). Але перед тим, як стати частиною цього військового управління України, чоловік пройшов "фільтрацію" у Маріуполі, а також бойове хрещення під Бахмутом.

Історію військовика розповіли на фейсбук-сторінці Рівненського обласного ТЦК та СП.

Сергій Третяк народився в Маріуполі, мав вищу освіту інженера-електромеханіка. Пройшов усі щаблі від рядового електрика аж до начальника ділянки основного виробничого цеху. Так було…

А 24 лютого 2022 року почався як звичайнісінький день. Лише згодом вибухи дали зрозуміти, що почалося щось жахливе. Їхній цех зупинив свою роботу вперше з 2014 року. А родина Сергія, як і тисячі інших українців, опинилися під окупацією.

- Я з першої миті усвідомив, що треба їхати на території мирної України. Транспорту не було. Померла теща, і я вимушений був напряму спілкуватися з окупантами. Бачив їхнє ставлення як до живих, так і до мертвих. Якимось дивним чином вдалося пройти "фільтрацію", хоч сам досі не розумію, що мені допомогло, - пригадує чоловік.

16 березня 2022 року Сергію з родиною вдалося виїхати з міста, але з певних причин він був змушений повернутися до Маріуполя. Тоді став свідком відчайдушного захисту "Азовсталі" і тих митарств, що зазнавали маріупольці від окупантів.

Лише в червні йому вдалося виїхати в напрямку Бердянська. Однак сталося так, що батьки змушені були там і залишитися.

Сім’я Сергія Третяка оселилася в Нетішині, що на Хмельниччині.

- Коли я вперше в Нетішині побачив кортеж "На щиті", мене просто порвало від того, що люди навколішках зустрічають Героя. Мені боляче від думки, що мої батьки в окупації. Я не можу їм допомогти. Але я можу допомогти тут, і тому мушу долучитися до визволення України! Надто важко після побаченого та пережитого ТАМ. І хочу сказати, що війна все одно торкнеться кожного. І долучатися до захисту країни мусить кожен! - переконаний чоловік.

У листопаді 2022 року Сергій став до лав ЗСУ. Пройшов навчання за кордоном і в лютому 2023 року вирушив ближче «до дому». Стрілець-санітар 77-ї бригади десантно-штурмових військ на псевдо Вуйко вже під Бахмутом прийняв своє бойове хрещення.

Отримавши обмороження, військовика прооперували. З станом здоров’я він став непридатним до служби у ДШВ. Однак службу Сергій не покинув. Він перевівся до роти охорони П’ятого відділу Рівненського районного ТЦКСП (м. Корець) та наразі виконує завдання за призначенням.

Читайте також