Американський волонтер вісім років допомагає українцям
У Дубні живе 61-річний американець Джеффрі Гленн. Із юного віку він волонтерить та привчив до цього своїх дітей. У 2016 році потрапив у Дубно як доброволець Корпусу миру. Упродовж восьми років він постійно організовує та бере участь у благодійних проєктах для підтримки українців, координує передачу допомоги з-за кордону.
Свою історію чоловік розповів кореспондентам Суспільного.
Американець Джеффрі Гленн — батько п'яти дітей та дідусь чотирьох онуків. Упродовж життя працював на різних роботах: від театрального сценічного працівника, розробника комп'ютерних систем для юридичних організацій до керівника департаменту з охорони навколишнього середовища. Каже, що незалежно від основної діяльності, із 17-річного віку — волонтерить:
- Я не буду розповідати про все, адже волонтерив у багатьох сферах, починаючи із забезпечення людей харчами взимку, від підтримки підлітків, які втекли з дому, бо там в них було психологічне або фізичне насилля — до допомоги сім'ям, які страждали від алкоголізму чи наркоманії. Я волонтерив багато, і мої діти це робили зі мною. І знаєте, що я за цей час зрозумів? Що не так важливо, як ти допомагаєш. Головне, бути там. Адже волонтерство — це не обов'язково, коли ти багато досягаєш. Це просто може бути, що ти врятував людині життя, бо ти з'явився біля неї. У Штатах є вислів: "одягайся і показуйся". Тож одягніться і будьте з кимось поруч. Я думаю — це найважливіше.
У 2016 році Джеффрі Гленн став добровольцем Корпусу миру США в Україні.
- Я запитав у Корпусі Миру, де я найбільше потрібен — туди я і поїду. І так я опинився в Дубні. І подивіться, що в результаті сталося: у мене тут сім'я, друзі, спільнота, я є частиною чогось. Дубно — дороге моєму серцю місто. Сумніваюся, що я коли-небудь покину його, навіть якщо я тут не буду фізично, — поділився чоловік.
У межах програми Джеффрі займався економічним розвитком Дубна. Допомагав благодійним фондам, зокрема, в підтримці людей з інвалідністю, працював із Дубенським історико-культурним заповідником щодо збереження спадщини та популяризації туризму.
- Я розробляв стратегічне планування та програми фінансової грамотності, координував громадські проєкти. Наприклад, молодіжну лідерську конференцію, внаслідок чого з'явилися такі ініціативи, як очищення річки Іква. Я отримав гранти, включно з грантами допомоги малим проєктам USAID та інші. Ще організовував освітні програми, англійські клуби та семінари з лідерства. Прикладав зусилля, щоб зберегти українську культуру, зокрема, намагався знайти підтримку для реставрації синагоги в Дубні та через ініціативу "Відвідайте Дубно" популяризував туризм, — додав американець.
В Україні Джеффрі Гленн пробув два роки до 2018-го, потому повернувся в США. Проте, коли почалось повномасштабне вторгнення, він з дружиною повернувся в Дубно, де продовжує волонтерити. Пригадав, які були емоції на початку 2022 року:
- У мене розривалося серце від цієї ситуації і розуміння, що ми живемо у світі, у якому так багато можливостей, розвинені технології, медицина. При цьому всьому ми мали би бути добрими та люблячими один до одного. Але серед нас досі є люди, які ненавидять і колонізовують, як Росія
. Водночас зазначив, що гордився тим, як об'єднуються українці:
- Я захоплююся тим, як згуртовуються люди, як працюють місцеві волонтери, забезпечуючи потребуючих їжею, одягом, житлом. Зараз це вже стало системою. І я думаю, таке важко уявити в інших країнах і їм є багато чому повчитися в українців.
Волонтер зазначає, що постійно донатить на підтримку України. Зазначив, що важко підрахувати, скільки грошей та енергії витратив за час повномасштабної війни:
- Я зміг залучити для України орієнтовно 75-85 тисяч доларів. Працюю десь по 40-50 годин в тиждень для підтримки України. Інколи о 2 ночі маю онлайн-зустрічі. Організації, з якими я співпрацюю в США та Європі, допомагають опосередковано. Це здебільшого гуманітарні організації. Вони передають транспорт, медичні та військові засоби. Я ніколи не рахував кошти та енергію, яку я витратив на підтримку українцям. Але, знаєте, я віддам усе, що зможу.
Наразі волонтер працює у кількох проєктах. Один з них – щодо житла для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів і для репатріантів, які повертаються в Україну.
- Найближча моєму серцю робота з Дубенським благодійним фондом "Добробут". Там сформувалася чудова група людей, вони віддані своїй роботі і працюють над тим, щоб розбудовувати спільноту через освіту. Одна з ініціатив, яка мені найбільше подобається у співпраці з "Добробутом" — це програма для молодих лідерів. Вона включатиме віртуальний обмін школярів та студентів Огайо та Дубна. Нам потрібні люди, які змалечку розуміють свою спільноту, які хочуть бути залученими до того, щоб зробити суспільство та демократію найкращою з можливих. І я вірю, що Україна може бути демократичною та стати прикладом для решти світу, зважаючи на те, що тут відбувається, — підсумував Джеффрі Гленн.