
5 бажаних навичок для SMM-менеджерів
Ось кілька “бонусних” умінь, які можуть відіграти вирішальну роль у схваленні вашої кандидатури на посаду SMM-менеджера. Звісно ви можете звернутись до агенції за послугою smm-просування - не втрачаючи час на підбір і стажування кандидатів.
1. Створення контенту
Деякі SMM-менеджери – колишні контент-мейкери. Якщо в минулому ви працювали копірайтером, відеооператором або графічним дизайнером, набуті навички можуть вам знадобитися. Досвід створення письмового чи візуального контенту допомагає SMM менеджеру безпомилково вловлювати тенденції соцмереж та розуміти, що за ними стоїть.
SMM-менеджеру також не завадять навички роботи у Photoshop та Canva. Особливо стануть у нагоді такі скіли в невеликій компанії, бюджет якої не дозволяє сформувати маркетингову команду з кількох дизайнерів.
2. Досвід управління агентством
Якщо SMM-фахівець раніше керував агентством, то такий бекграунд може стати йому виграшним бонусом. З подібним досвідом легше курирувати проекти, підтримувати дух ком'юніті та швидко приймати адекватні рішення. Це особливо стане в нагоді SMM-менеджерам, які планують делегувати завдання кільком людям та командам.
3. Досвід управління контентом користувача
Управління контентом користувача має особливе значення для представників індустрії електронної комерції. Вони часто використовують його для підтримання авторитетності та надійності бренду. Тим не менш, управління контентом користувача важливе і в інших галузях.
4. Досвід проведення кампаній за участю блогерів
Як уже згадувалося, налагодження стосунків із впливовими особами – важлива навичка для SMM-менеджера. Досвід проведення різноманітних кампаній за участю інфлюєнсерів буде великим плюсом.
Він допоможе знаходити відповідних впливових осіб, готувати огляди продукції, планувати час постінгу новин за участю інфлюєнсерів та відстежувати хід кампанії по всіх каналах.
У деяких компаніях взаємодія з інфлюєнсерами — обов'язкова вимога до SMM-менеджера, крім виконання ним основних функцій просування бренду в соцмережах.
5. Досвід захисту репутації бренду у кризових умовах
Безтактний чи несвоєчасний пост у соціальних мережах може перетворитися на PR-кошмар. Хороший SMM-менеджер зможе уникнути подібної помилки, але якщо вона все ж таки трапиться, оперативно впорається з її наслідками.
SMM-спеціаліст повинен швидко реагувати на небезпечну ситуацію, спрямувати всі зусилля на підтримку позитивного клієнтського досвіду та донести потрібну інформацію до зацікавлених сторін організації.
Інцидент з креветками в пластівцях Cinnamon Toast Crunch у 2021 році — яскравий приклад того, як не слід поводитися в кризовій ситуації.
Коли покупець виявив у пластівцях Cinnamon Toast Crunch хвости креветок, Twitter вибухнув мемами, жартами та висловлюваннями занепокоєння. Команда General Mills, яка відповідає за соцмережі, замість визнання помилки (що могло б згладити проблему) почала її заперечувати.
Людина, яка перша виявила креветок у пластівцях, почала підозрювати, що до неї застосовують газлайтинг. Про це він сказав в інтерв'ю газеті The New York Times, яка висвітлювала цю історію. Врешті-решт представники Cinnamon Toast Crunch заявили, що займаються усуненням проблеми.
Ця історія не набула б такого розголосу за належної антикризової комунікаційної стратегії.
Наявність заздалегідь розробленого плану ризик-управління, у якому центральне місце займають чесність та прозорість, має вирішальне значення.
SMM-менеджер, який знає, як створити такий план спільно із зацікавленими сторонами компанії, — цінний співробітник. Навіть якщо ваша компанія не продає пластівців або креветок.