Земні рекорди: липень став найспекотнішим місяцем із 1880 року
Прогнози ООН, що липень стане найспекотнішим місяцем у світі за всю історію спостережень підтвердило агентство NASA. Такого «гарячого» липня не було щонайменше з 1880 року.
Науковці вважають, що липні протягом останніх п’яти років ставали дедалі спекотнішими, а наступного року, найімовірніше, глобальна температура знову поб’є рекорд.
Липень 2023 року був на 0,24 °C теплішим за будь-який інший липень у звітах NASA, що складаються з 1880 року. З 1970-х років дослідники спостерігають збільшення впливу людини на клімат та її відповідальність за глобальне потепління. Вони зазначають, що такі як події Ель-Ніньо, що призводять до нагрівання поверхні океану, і вулканічна активність створюють «дуже, дуже незначний» вплив на глобальне потепління, як порівняти з антропогенними факторами.
Зауважимо, що на Гаваях через лісові пожежі загинули майже 100 людей. Ще сотні вважаються зниклими безвісти. Лісові пожежі на гавайському острові Мауї почалися 10 серпня. Вогонь швидко охопив більшу частину острова і перекинувся на історичне місто Лахайна, яке було туристичним центром із населенням 12 тисяч людей.
За словами губернатора, на його відновлення знадобляться роки.
У Середземномор’ї через лісові пожежі померли понад 40 людей.
У червні дим від рекордних лісових пожеж у Канаді досяг Афганістану, охопивши площу в мільйон квадратних кілометрів.
Через канадські лісові пожежі 8 червня Нью-Йорк став містом із найбруднішим повітрям у світі. Місто огорнуло забруднене повітря з димом жовтуватого кольору.
Четверте липня стало найспекотнішим днем за всю історію спостережень — середня глобальна температура повітря становила 17,18 °C.
ослідники підрахували, що через сильну спеку в Європі у 2022 році померли понад 60 тисяч людей.