Яку роботу пропонують у Польщі: тенденції на ринку праці

Яку роботу пропонують у Польщі: тенденції на ринку праці

У Польщі підвищили мінімальний оклад на 1 тис. грн, мінімальна ставка для працівників з договором доручення становить 210 грн за год.Залежно від кількості робочих годин, за місяць можна заробити 42,6-53,2 тис. грн. Про це повідомляють у Міграційній платформі EWL.

Багато робочих міст пропонують підприємства харчової та переробної промисловості. Це може бути упаковка яєць, виготовлення сосисок або іншої м'ясної продукції.

У Поморському регіоні є вакансії на підприємствах з перероблювання риби. Ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною пропонують роботу у машинобудівній галузі.

Головне статистичне управління Польщі повідомляє, що рівень безробіття в Польщі у травні становив 5,1%. Євростат фіксував у квітні у Польщі та Чехії найнижчий рівень безробіття в Європі – 2,7%. Мінімальна зарплата у Польщі з початку року зросла майже на 600 злотих.

Як не стати жертвою шахраїв

Керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко назвала поширені схеми шахраїв, від яких страждають українці. Це робота без оформлення. Нелегальне працевлаштування може стати причиною для депортації. Шахраї можуть обіцяти "особливі" умови. Але потім дають нижчу зарплату та важчу роботу, сподіваючись, що працівник погодиться і на таке. Бувають фальшиві оголошення. В інтернеті "роботодавець" просить заповнити анкети, надати документи, а потім використовує їх для того, щоб заволодіти рахунком.

Великі польські підприємства не беруть людей безпосередньо, працівників шукають через агенції праці. І це єдиний можливий легальний спосіб знайти роботу у великій фірмі.

До речі, із 1 липня у Німеччині центри зайнятості змінять допомогу для українців. Для отримання виплат потрібно буде постійно проживати за місцем прописки. З необов'язкової причини можна бути відсутнім не більше 21 дня на рік, в інших випадках потрібен дозвіл, повідомляє uahelp.wiki.

Читайте також