Як парі зберегти та зміцнити відносини під час війни: поради психолога

Як парі зберегти та зміцнити відносини під час війни: поради психолога

Найчастіше під час війни чоловіки – на фронті, а жінки – у тилу. Не слід забувати про винятки, бо вони також є. Ці два представники людства мають різні обов'язки. Трапляється так, що часто тил знецінюється. Це призводить до того, що психічний стан жінки слабшає, а це деморалізує чоловіків.

Психолог та ведуча реаліті Нового каналу "Екси" Наталія Єжова розповіла, як партнерам підтримувати один одного у складний час і чого робити точно не варто.

Злість один на одного

Від'ємні емоції, що з'являються, скидаються не на агресора, а один на одного. Скандали у таких партнерів стають звичайним явищем. А цього слід уникати.

Жінка транслює страх

Це про фрази: "Мені страшно!", "Я в паніці", "Нікуди не йди, будь зі мною". Таке почуття страху передається чоловікові. Дуже важливо вміти контролювати свої емоції та не передавати партнерові свій страх.

Почуття провини

Жінці не слід говорити: "Ти пішов на війну, а я ні", "Тобі холодно і немає їжі, а в мене все добре", "Щоб ми були на рівних, я звинувачуватиму сама себе". Це справжні психологічні удари для чоловіка, які можуть завдати більше болю, ніж фізичні.

Жаль

Це руйнівна емоція! "Ти - бідолаха! Як же ти там будеш? Мені тебе так шкода!" – не вживайте цих фраз, тому що в такому разі внутрішня сила чоловіка починає автоматично слабшати.

Закиди

Жінки в жодному разі не повинні дорікати чоловікам, які не на фронті. Далеко не всі чоловіки мають бути там, оскільки, перш за все, воювати йдуть кваліфіковані фахівці. Всі інші мають роботу, яку вони повинні продовжувати виконувати, щоб забезпечувати економіку.

Фото: Getty Images

Що потрібно робити?

Повернутись до звичних справ

Жінки в тилу повинні продовжувати займатися звичними собі речами: готувати їжу, прибирати, ходити на роботу, займатися дітьми. Якщо чоловік знає, що вдома є ця стабільність, йому легшає. Дисципліна дає почуття спокою і чоловікові та жінці.

Тил – це важливо

Не треба знецінювати свої дії та справи. Навпаки, максимально створюйте комфорт та затишок. Обов'язково мають бути слова, обійми, дзвінки, інтим, молитви, оберіг своїми руками. Це велика опора, яку жінки дають чоловікам.

Ти важливий для мене!

Намагайтеся створити простір, де чоловік почувається потрібним та важливим. Говоріть йому це прямо.

Я чекаю тебе!

Якщо чоловік на фронті, важливо давати йому відчуття, що ви його любите та чекаєте, що він у вас єдиний. По можливості завжди знаходитесь з ним у контакті, розмовляйте, не будьте скупі на теплі слова любові та підтримки. Надіслати фото - це одне, а написати від щирого серця, поговорити на різні теми, а не тільки про війну, - зовсім інше. І це дуже важливо.

Всі твої дії важливі

Якщо чоловік у тилу і продовжує працювати, наголосіть, що це дуже важливо. Допоможіть йому, щоб він відчував провину, а силу. І цю силу спрямовував на події.

  • Почитайте також, як підтримувати психічне здоров'я . Медичний психолог Надь Беата пояснила, що відмовляючись навмисне від звичних для себе речей, ви лише сприяєте краху економіки держави. А відкладання щоденних завдань ніяк не вплине на нашу перемогу та не прискорить її.

Читайте також