Відпустка військовика за кордон:у Рівненському обласному ТЦК та СП розповіли умови, правила, ризики
Навіть під час дії воєнного стану на теренах України громадяни України, що проходять військову службу у лавах ЗСУ, мають право на перетин кордону як для лікування чи реабілітації, так і у відрядження або відпустку.
У Рівненському обласному ТЦК та СП повідомили, що для того, щоб виїхати за кордон для проведення відпустки, не пізніше ніж за 15 днів до початку відпустки військовослужбовцю необхідно скласти юридично грамотний рапорт, до якого додати всі підтверджуючі документи.
Наступні дії такі:
* у рапорті треба зазначити країну та адресу місця проживання, контактні дані для зв’язку під час відпустки.
* також важливо надати додаткові документи, як-от копії квитків в обидва боки. Якщо їдете до родини, то варто ще й додати свідоцтво про шлюб, про народження дітей, документи, що підтверджують проживання родини в країні, в яку планується поїздка.
* потім подати рапорт до штабу військової частини на розгляд командиру військової частини.
Важливо! Рапорт складають у двох примірниках. Один - для військової частини, інший - для військовика, щоб діловод військової частини поставив відмітку про прийняття рапорту.
Якщо командир ухвалює рішення щодо надання відпустки, то оформлюють відповідний наказ, який надає право виїжджати за межі країни. Потім у військовій частині вам виписують відпускний квиток, де вказано термін відпустки із обов’язковим зазначенням можливості перетину державного кордону України. Отримуючи квиток, ви ставите підписи про ознайомлення в кадровому органі або ж діловодстві.
Наступним кроком буде облік (реєстрація військовослужбовця перед виїздом за кордон у відпустку) у Військовій службі правопорядку (ВСП) та постановка на облік. Це необхідно для контролю за рухом особового складу ЗСУ та запобігання можливих порушень правил виїзду за кордон.
Вже на кордоні потрібно мати із собою такі документи:
* чинний закордонний паспорт (id-картка або книжка);
* військовий квиток або посвідчення офіцера;
* відпускний квиток із дозволом на виїзд за кордон;
* витяг з наказу командира військової частини про відпустку із зазначенням місця проведення відпустки та можливості перетину державного кордону України.
Однак, перетин кордону може не відбутися з декількох причин:
* відмова командира військової частини у наданні відпустки за кордоном;
* обмеження, накладені на громадянина України чи то у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, перебування під адміністративним наглядом Національної поліції України чи відкрите кримінальне провадження тощо.
Тому спочатку варто зробити запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, аби знати, чи немає обмежень для перетину державного кордону України.