В Україні набув чинності закон про електронні трудові книжки

В Україні набув чинності закон про електронні трудові книжки

Перехід з паперових на електронні трудові книжки триватиме 5 років.

«10 червня 2021 року набирає чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки», – ідеться в повідомленні.

Згідно із законом, протягом 5 років відбудеться перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника.

У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність.

Після внесення відомостей до Держреєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис. Крім того, працівник може просити вносити до паперової книжки відомості про прийняття на роботу, переведення та звільнення, попри наявність електронної трудової.

Також цим законопроектом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.

Читайте також