Українцям втричі швидше надаватимуть субсидії

Українцям втричі швидше надаватимуть субсидії

Справи про призначення субсидій на житлово-комунальні послуги в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

«Понад 98% справ, які раніше розглядалися на комісії, будуть розглядатися і буде призначатися субсидія за рішенням органу соціального захисту населення. Це дає зменшення бюрократичності процедури», – пояснив Музиченко.

За його словами, такий підхід також скоротить термін опрацювання документів утричі, адже комісія розглядала питання у термін до 30 днів, а орган соцзахисту – до 10 днів. «Тут масових непризначень житлової субсидії практично не буде», – запевнив Музиченко.

Зокрема, при перевищенні соціальної норми житла (майже 45% справ) органи соцзахисту враховуватимуть наявність у складі домогосподарства непрацездатних і непрацюючих осіб – дітей, пенсіонерів, осіб з інвалідністю – виходячи із інформації про склад домогосподарства. Також органи соцзахисту будуть призначати субсидії для домогосподарств у випадках, коли член домогосподарства зареєстрований, але не проживає за місцем реєстрації.

Крім того, органи соцзахисту зможуть призначати субсидії у випадках розділених рахунків – у випадках, коли за однією адресою проживає два домогосподарства.

“Для переоформлення житлової субсидії на наступний період потрібно подати форму заяви і декларацію. Підкреслюю: жодного додаткового документа у порівнянні з минулим чи позаминулим періодом отримання субсидії подавати не потрібно. Перелік документів залишився той самий”, – сказав Музиченко.

Читайте також