Українці за кордоном масово пішли по паспорти. До чого тут законопроєкт про мобілізацію

Українці за кордоном масово пішли по паспорти. До чого тут законопроєкт про мобілізацію

У паспортному сервісі в Варшаві, на перший погляд, нічого аномального. Але це лише на перший погляд

В останні кілька днів у мережі ширяться відео черг на сотні людей під сервісами оформлення документів для українців за кордоном. Ажіотаж пов’язують із нормами ще не ухваленого законопроєкту про мобілізацію, який згодом може значно ускладнити життя українцям, які виїхали з країни і не бажають вступати до війська, повідомляє ВВС Україна.

Резонансний законопроєкт про мобілізацію оприлюднили 26 грудня. Він пропонує суттєво спростити військовий облік та призов новобранців до війська, а також посилити відповідальність за ухилення від мобілізації. Пропозиції торкаються в тому числі і українців за кордоном.

Якщо документ ухвалять в цій редакції, українські чоловіки від 18 до 60 років зможуть отримувати консульські послуги за кордоном лише за наявності військово-облікових документів. В тому числі це стосується оформлення таких надважливих документів як внутрішні та закордонні паспорти.

Військово-облікові документи не вимагатимуть лише якщо консульські дії стосуватимуться оформлення посвідчення на повернення в Україну, нотаріальних дій щодо спадщини, у випадку загрози життю і здоров’ю українця або консульських дій щодо дітей українців, якщо другий з батьків іноземець чи особа без громадянства.

Крім того, щодо ухилянтів пропонують запровадити додаткові санкції. Наприклад, включати їх до Єдиного реєстру боржників, що передбачає заборону також на отримання посвідчення водія – такі послуги зараз теж можна отримати за кордоном.

Читайте також