Убили господаря, а заодно і його собаку

Убили господаря, а заодно і його собаку

У селищі Рокитне знайшли 56-річного чоловіка з розтрощеною головою. Поруч лежало вбите цуценя. Рідні не мають жодних припущень, хто так зухвало розправився з потерпілим. Тим часом у поліції розглядають кілька версій.

Тіло Олексія Чирка помітили вранці біля гаражної прибудови. Із голови чоловіка невідомий убивця зробив справжнє місиво, кажуть рідні. Поруч лежало мертве цуценя. Його чоловік прихистив нещодавно.

- Муха від нього нікуди не відходила. Гавкала навіть, коли заходила я, - пригадує дружина вбитого Тамара Чирко (на фото). – Чоловік казав: "Муха, цить! Муха, то свої!". Тоді вона починала крутиться біля ніг. І за що ту собачку вбили?

Цуценя могло гавкати і видати вбивцю, припускають у поліції. Натомість за що вбили Олексія - правоохоронці поки не знають. Там з’ясували: у вікно прибудови, де тимчасово мешкав пан Олексій, серед ночі прилетіло дві цеглини. Чоловік спросоння вирішив захищатися, схопив ніж і вибіг на вулицю. Втім, щойно відчинив двері, отримав по голові дерев’яною палицею.

Вбивство було спланованим, впевнені у поліції. Спочатку слідчі припустили: палицю, якою вбивав, зловмисник знайшов на подвір’ї прибудови. Потім зрозуміли: вбивця приніс із собою і поліно, і цеглини, аби розбити вікно. Захиститись Олексій не встиг. Ніж лежав поруч з тілом. На ньому слідів крові експерти не виявили.

- Зараз ми встановлюємо всі обставини події, відпрацювали весь контингент осіб, які, можливо, були друзями або спілкувались з потерпілим. Також із людьми працюватиме поліграфолог, - розповідає т.в.о. керівника Рокитнівського відділення поліції Андрій Наконечний.

У поліції кажуть: раніше Олексій випивав. Втім, погляди на життя чоловік змінив після народження онука.

- Він перестав вживати алкогольні напої, адже домовився із сином, що той дає йому можливість спілкуватись з внуком. Тобто в момент, коли сталось вбивство, ми знаємо точно, що він не вживав алкоголю, ні з ким не зустрічався, не було в нього ніяких посиденьок, - додає Андрій Наконечний.

Версію, що Олексія вбили з корисливих мотивів, поліцейські відкинули одразу. Із прибудови брати було нічого - чоловік там лише ночував. Невтямки, хто так жорстоко розправився із батьком, і рідним потерпілого.

- Він ніколи нікого не ображав, нікому нічого не винен! Його всі знали і поважали, - каже син вбитого Юрій Чирко.

- Олексій і поділиться чим має, а треба помогти - піде і поможе. В мене немає уявлення, за що так можна вбити людину, - плачучи додає дружина вбитого Тамара Чирко.

У невеликому селищі резонансним вбивством приголомшені. Розповідають: потерпілого за службу в Афганістані усі називали афганцем. І запевняють: чоловік був добродушним.

- Ми називали його Льонею. Так всі його називали, - каже сусід Олег. – Я думаю, що його вбив хтось зі своїх. Чужий у літню кухню, де він жив, не зайде. Це хтось знав, як туди дістатись. А от для чого це зробили, я не знаю.

Свідків та можливих очевидців трагедії поліцейські допитують уже понад добу. За скоєне зловмиснику, якщо його знайдуть, загрожує до 15 років позбавлення волі.

Світлана ПРОКОПЧУК

Читайте також