У Швеції знайшли скарб з прикрасами, яким 2,5 тисячі років

У Швеції знайшли скарб з прикрасами, яким 2,5 тисячі років

У Швеції картограф під час розмітки території наштовхнувся на скарб – древні прикраси, які місцеві племена залишили в жертву своїм богам. Було це ще до пірамід.

Як повідомляє BBC, скарб знайшов у лісі приблизно за 48 км на північний схід від Гетеборга картограф Томас Карлссон, оглядаючи місцевість для підготовки заходів зі спортивного орієнтування. Знахідка стосується бронзової доби і включає близько 50 предметів, зокрема: намиста, браслети та шпильки для одягу. При чому ці предмети були у такому доброму стані, що картограф подумав, що це сучасні копії, але на всяк випадок вирішив порадитися з археологами.

Археологи датують скарб періодом між 750 і 500 роками до н.е.. Самі прикраси були зроблені для жінок, які мають високий статус у тодішньому суспільстві,  далі швидше за все речі було залишено у жертву богам. І те що вони збереглися, велика рідкість, бо зазвичай подібні пожертви кидали у річки або болота.

Тим часом, вчені з Великої Британії та Колумбії знайшли в тропічних лісах Амазонки десятки тисяч зображень тварин і людей, створених близько 12,5 тис. років тому на скелях, що простягаються в Колумбії більше ніж на 10 км.

Читайте також