У Рівному вручили літературну премію імені Анатолія Криловця

У Рівному вручили літературну премію імені Анатолія Криловця

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця. Ця іменна премія проводиться другий рік поспіль спільно з НСПУ та Рівненською обласною організацією НСПУ. Присуджується з метою популяризації та підтримки талановитих українських письменників за вагомі поетичні твори високого ліричного змісту та звучання в номінаціях: «Любовна лірика» та «Філософська лірика».

Про це розповідає Рівненська обласна рада.

На заході були присутні деякі члени журі, зокрема син поета Роман Криловець, а також письменниця, журналістка, теле- та радіоведуча, художниця Наталія Демедюк. Вручала премію її ініціаторка і організаторка, відома письменниця, бард  Валентина Люліч, яка зазначила, що вона заснована як знак пам’яті, поваги та продовження справи Анатолія Криловця.

Цьогоріч надійшло 49 заявок з різних куточків України, зокрема Харкова, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Запоріжжя, Черкас. Подавалися як молоді письменники, так і вже досить відомі та визнані. У номінації «Філософська лірика» відбувався справжній поетичний батл, адже твори були дуже якісними.

Зі Львова завітав на захід Артур Дронь, який отримав від журі відзнаку за поетичну книжку «Гуртожиток №6». Деякі вірші з неї молодий поет зачитав на публіку, а також розповів про себе та свою творчість. Іншою гостею та учасницею була Галина Максимчук, яка також отримала відзнаку.

Крім того, багато із присутніх висловлювали власні спогади пов’язані із Анатолієм Криловцем. Наприклад, цікаві розповіді ми почули від Івана Кідрука, Анни Лимич та інших. Музичну частину вечора пам’яті забезпечили Валентина Люліч та Валентина Смуквіна, які співали пісні на слова Анатолія Криловця. Окрім цього відбулося читання поезій із різних збірок поета.

Анатолій Олександрович Криловець (1961-2017) – український поет, перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент, Відмінник освіти України, член Національної спілки письменників України.

Читайте також