Рівненщина матиме свою Раду творчих спілок

Рівненщина матиме свою Раду творчих спілок

В управліні культури і туризму Рівненської ОДА відбулась зустріч із представниками творчих спілок краю. Художники, музиканти, письменники, краєзнавці, театрали та народні умільці зібралися, аби окреслити плани на майбутнє.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

«Галузь культури - одна з найбільш постраждалих від пандемії. Я щиро сподіваюся, що цьогоріч наша робота буде більш плідною. Управління завжди готове до співпраці, у тому числі і підтримувати ідеї спілок на умовах співфінансування. Для того, аби був конструктив, ми в першу чергу маємо підтримувати комунікацію», - зазначила начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк.

За її словами, наразі відбуваються важливі зміни галузі культури на рівні держави. Зокрема, у Верховній Раді України проходять слухання щодо державної підтримки творчих спілок України.

Учасники зустрічі вирішили створити Раду обласних осередків національних творчих спілок, яка буде дорадчим органом при обласному управлінні культури і туризму. У планах – збиратися щокварталу, де будуть формуватися пропозиції щодо розвитку культурних галузей області. 

Заступниця директора Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Баковецька запропонувала спільно написати проєкт на отримання мистецького гранту. 

«На початку жовтня такий конкурс має оголосити Український культурний фонд. Наразі центр народної творчості має напрям креативних індустрій, де працюють фахівці, які допоможуть у написанні спільного цікавого проєкту. Обласне управління культури і туризму теж долучиться до такої ініціативи», - розповіла Ірина Баковецька.

Окрім того, під час зустрічі обговорили ідеї до відзначення найбільших державних свят України. 

Нагадаємо, в Україні зареєстровано 48 творчих спілок, на Рівненщині функціонує 10 їх осередків.

Читайте також