У Норвегії під льодом знайшли лижу, якій 1300 років - фото

У Норвегії під льодом знайшли лижу, якій 1300 років - фото

Археологи в Норвегії знайшли лижу, вік якої 1300 років, - першу таку ж виявили ще в 2014 році і чекали, поки розтане лід на місці знахідки. Про це повідомляється на сайті археологічного проекту Secrets of the Ice .

У 2014 році учасники програми Secrets of the Ice знайшли лижу з кріпленням, вік якої 1300 років, на крижаному ділянці Дігерварден в Норвегії.

З тих пір дослідники стежили за цією ділянкою, чекаючи, коли лід розтане над другою. Вони перевіряли місце знахідки в 2016-м, але тоді лід ще недостатньо зійшов.

Нова знахідка збереглася навіть краще, ніж перша, повідомляють археологи. Другу лижу знайшли в п'яти метрах від попередньої.

Щоб витягти її з-під залишків льоду і снігу, довелося використовувати льодоруб і лопату, а в кінці поливати знахідку теплою водою, розігрітій на газовій плиті. Після вилучення дослідники побачили, що кріплення на лижі таке ж, як на першій.

Друга лижа має довжину 187 см і ширину 17 см. Це на 17 см довше і на 2 см ширше, ніж перша. На ній виявили три кручених березових кріплення, шкіряний ремінець і дерев'яну заглушку.

 

У Норвегії під льодом знайшли лижу, якій 1300 років - фото

Читайте також