У Львові під час будівництва новобудови розкопали підземні ходи (фото)
Як вдалося дізнатись, на цьому місці відбувається будівництво нового житлового комплексу «Milltown», компанії «Інтергал-Буд».
У коментарі виданню “Zaxid.net” керівник Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук розповів, що компанія «Інтергал-Буд» лише зараз звернувся до Рятівної археологічної служби про здійснення там нагляду. Усі земельні роботи були проведені без участі археологів.
Олег Осаульчук розповів, що Рятівна археологічна служба робила попередні археологічні дослідження саме на цій ділянці у 2019 році на замовлення тодішнього її власника — ТОВ «Центр розвитку нерухомості» (за даними “YouControl”, власником цієї компанії є Віталій Антонов).
«З результатами шурфування ми рекомендували, що всі земляні роботи нульового циклу мають виконуватися у присутності археологів. Відповідний звіт ми передали замовнику», — каже Олег Осаульчук.
Натомість, з його слів, компанія «Інтергал-Буд», яка вже здійснює будівництво, звернулася до Рятівної археологічної служби щодо проведення нагляду лише два тижні тому, хоча роботи там розпочалися ще наприкінці 2020 року. Наразі триває процедура обговорення умов договору між забудовником і археологічною службою. Поки що археологи на місці будівництва не були.
Наразі, Олег Осаульчук не береться стверджувати, чи мають виявлені конструкції якусь історичну цінність.
«Судячи з фотографій, це, швидше за все, не підземні ходи, як про це пишуть у соцмережах, а каналізаційні колектори. Там ще є рештки цегляних мурувань — це, напевно, рештки будинків непарного боку вул. Лемківської. Такі речі треба фіксувати, документувати та приймати рішення, чи експонувати якусь частину, чи вони представляють якусь історичну цінність для майбутніх поколінь — а не залишати все на волю забудовників», — вважає Олег Осаульчук.
Зі слів Олега Осаульчука, під час попередніх досліджень (шурфувань) на цій ділянці було виявлено залишки кладок з цегли, каменю, рештки інших нашарувань XIX- першої половини XX ст, але в деяких шурфах були фрагменти давньоруського матеріалу — XIII–XIV ст.