У Канаді знайшли пляшку з листом, який могла скинути з «Титаніка» 12-річна пасажирка

У Канаді знайшли пляшку з листом, який могла скинути з «Титаніка» 12-річна пасажирка

Канадські історики вивчають достовірність листа, який у пляшці могла надіслати 12-річна пасажирка лайнеру «Титанік».

Про це повідомляє пресслужба Квебекського університету в місті Рімускі, пише Громадське.

Пляшку з листом знайшла родина з канадського міста Дьєпп, штат Нью-Брансвік. У листі йшлося: «Я кидаю цю пляшку у воду посеред Атлантики. Ми повинні прибути до Нью-Йорка за декілька днів. Якщо хтось її знайде, передайте родині Лефевр у Льєвені».

Лист підписаний Матильдою Лефер і датований 13 квітня 1912 року, тобто за день до катастрофи.

Вчені кажуть, що 12-річна дівчинка була пасажиркою третього класу «Титаніка». Вона разом із мамою та трьома молодшими братами і сестрами їхала до Сполучених Штатів до батька, який у 1910 році разом із чотирма старшими дітьми виїхав до Америки. Матильда разом зі своєю родиною загинула під час затоплення судна.

Пляшка, у якій був лист

Пляшка, у якій був лист

Фото: Квебецький університет у Рімускі

Наразі науковці працюють над тим, щоб встановити, чи справді Матильда написала цей лист та викинула його за день до катастрофи. Історики попереджають, що, ймовірно, відповідей на ці запитання так і не буде.

Поки вчені кажуть, що вони не знайшли доказів підробки. Точну дату листа вони мають встановити за допомогою вуглецю, перевіривши папір, пляшку та корок.

Не виключають, що цей лист зрештою може виявитися фальсифікацією або розіграшем. Історики зазначали, що написання деяких літер у листі відрізняється від того, чого навчали дітей у французьких школах на початку 20 століття.

В архівах знайшли зразки почерку матері та батька Матильди, але зразків того, як писала сама дівчинка, поки не знайшли. Є ймовірність, що повідомлення від імені Матильди написав хтось інший.

Пасажирський лайнер «Титанік» був найбільшим судном класу «Олімпік». Він затонув у 1912 році через зіткнення з айсбергом за 600 кілометрів від канадського острова Ньюфаундленд під час свого першого рейсу — із Саутгемптона до Нью-Йорка. На борту «Титаніка» перебували 2200 пасажирів, внаслідок катастрофи понад 1500 людей загинули.

Читайте також