
"Швидка" застрягла у багнюці: до породіллі медики йшли пішки
Не вперше медикам доводиться добиратись до своїх пацієнтів пішки, зазвичай до тих, які проживають у селах. Навіть якщо вони виїхали на виклик каретою швидкої допомоги. Взимку не можуть потрапити через кучугури снігу, бо буксує авто, а влітку – через розмиті дороги. Подібний випадок трапився у Рівненському районі.
- На лінію "103" зателефонував житель села Бронники. Чоловік повідомив, що його 33-річна дружина щойно народила вдома. Це була її четверта вагітність. Їхня оселя розташована в полі на хуторі, куди веде лише ґрунтова дорога. Через негоду після зливи "швидка" не могла проїхати. Довелось на підмогу викликати рятувальників. Окрім того, бригада "екстренки" про цей випадок повідомила поліцію, — розповіла Суспільному Любов Волинець, яка 40 років працює в обласному центрі екстреної медичної допомоги.
Аби не втрачати час, медпрацівники взяли необхідне медичне обладнання й пішки дісталися до пацієнтки.
- Через 12 хвилин від моменту виклику бригада дісталася до будинку породіллі. Фахівці оглянули маму й немовля, надали усю необхідну допомогу згідно із затвердженими протоколами, — пояснила медикиня.
Потім породіллю й новонародженого вдалося безпечно доставити до автомобіля швидкої допомоги, а далі — до перинатального центру.
Любов Волинець розповіла, що в обласному центрі екстреної медичної допомоги статистику стосовно пологів до приїзду, в присутності бригади і під час транспортування до лікувального закладу, не ведуть.
- Але за свої роки праці на посаді старшого лікаря і при виїздах з бригадою, я б не сказала, що ці випадки надто часті. Буває, що по декілька місяців жодного випадку немає, а буває, що трапляється по два випадки за одну добу, — зауважила старша лікарка зміни.
Чому жінки народжують вдома
Любов Волинець назвала три причини, чому жінки народжують до приїзду або під час транспортування до медзакладу.
- Першою причиною є те, що не поодинокі жінки безпечно ставляться до свого стану здоров’я. Бувають такі, що хочуть почекати й вважають, що не на часі зараз буде телефонувати на "103", трошечки пізніше. В результаті це пізніше спричиняє те, що ми просто не встигаємо їх довести до лікувального закладу: їм доводиться народжувати або в автомобілі, або ще до нашого приїзду, — пояснила Любов Волинець.
Зі слів лікарки, друга причина не залежить ні від бригади медиків, ні від самої жінки:
- Бувають так звані "стрімкі пологи", тобто бурхлива родова діяльність, особливо, якщо це передчасні пологи. Тому жінка й зателефонувала вчасно, і ми приїхали швидко, але вона народила до приїзду бригади, або під час транспортування.
Третьою причиною Любов Волинець назвала віддаленість осель вагітних:
- Особливо в північних районах області є населені пункти, що ось в таких умовах проживають. Через стан доріг іноді ми можемо не так швидко доїхати, як би того хотілося.