«Сапер у війську – універсальний боєць»: рівненський гвардієць розповів, як мінує території та споряджає ударні дрони

«Сапер у війську – універсальний боєць»: рівненський гвардієць розповів, як мінує території та споряджає ударні дрони

Сапер з позивним "Сандор" нещодавно повернувся з фронту. На Донеччині він разом з побратимами з суміжних підрозділів встановлював інженерні загородження, мінував території та споряджав ударні дрони. Про бійця розповіли у рівненському підрозділі НГУ.

У Нацгвардії чоловік служить понад чотири роки. Спочатку був стрільцем, охороняв один з об’єктів інфраструктури. Коли ж в інженерно-саперному відділенні з’явились вакантні посади, то долучився до цього підрозділу.

- Після трьох років служби у стрілецькій роті я вирішив опанувати нову для себе спеціальність. В одному з навчальних центрів вивчав інженерно-саперну справу, пройшов сертифікацію і поїхав на виконання бойових завдань, – пригадує сапер.

Під час ротації гвардійцю "Сандору" доводилося виконувати різноманітні бойові завдання на різних ділянках на Покровському напрямку. Бойове хрещення гвардієць пройшов під час облаштування переправи. Сапери – це пріоритетна ціль для противника. Якщо ворог знає, де саме працюють ці фахівці, то він не пошкодує снарядів, аби «накрити» цілий квадрат.

- Якось вночі ми відправились будувати переправу, і трапилося так, що росіяни помітили це. Тоді їхня артилерія почала добряче обстрілювати нас. Нам тоді дивом вдалося врятуватися. Після пережитого ми ще довго пригадували моє бойове хрещення, – розповів сапер.

Сучасна війна стала набагато більш технологічною, ніж була ще декілька років тому. Величезну роль в ній відіграють безпілотні комплекси. В цьому контексті і для саперів є робота.

- Ми працювали з екіпажами ударних дронів. До бойових виїздів готували чималі запаси скидів і «вибухових сюрпризів» для окупантів. Проте нерідко й самі потрапляли під обстріл – росіяни постійно намагались нас «накрити» і обстрілювали місцевість навколо, – говорить "Сандор".

Також сапери встановлювали різноманітні загородження, щоб ворог не міг прорвати нашу лінії оборони.

- Як на мене, сапер – це універсальний боєць, який відповідає за встановлення інженерних, мінних загороджень, облаштування фортифікаційних споруд і вміє працювати з різними видами мінно-вибухових пристроїв. Навіть коли ми виконували завдання в декількох кілометрах від лінії фронту, то над нами постійно висіли дрони. Однак навіть в таких умовах ми розуміли, що від якісно виконаної роботи залежить життя наших побратимів, – розповідає чоловік.

За словами "Сандора", сапер повинен мати холодний розум, бути фізично сильним, витривалим і зосередженим на своїх діях. Адже робота з вибухівкою потребує міцних нервів і повної концентрації.

- Сапер не має права на помилку, адже кожен його крок – це тонка грань між життям і смертю. Його робота вимагає максимальної уважності, холоднокровності та непохитної впевненості у своїх діях. Саме це і дозволяє нам вміло і професійно виконувати нашу роботу. І саме таким чином ми робимо наш внесок у спільну боротьбу з окупантами, - підсумовує рівненський гвардієць.

Читайте також