Птахи можуть «розлучитися» через безладне статеве життя

Птахи можуть «розлучитися» через безладне статеве життя

Птахи можуть розлучитися через сексуальну нерозбірливість або довге перебування окремо. Деякі птахи можуть розлучатися зі своїми партнерами – про це заявили науковці. Причому причини таких вчинків схожі на людські — романи на стороні або тривала розлука, пише видання The Guardian.

Вважається, що понад 90% видів птахів зазвичай мають одного партнера протягом принаймні одного сезону розмноження, а іноді й довше. Однак деякі моногамні птахи знаходять іншу пару на наступний сезон розмноження, хоча попередній партнер живий. Як і в людей, така поведінка називається «розлученням».

Дослідники з Китаю та Німеччини вивчили випадки розлучень 232 видів птахів, а також дані про смертність і відстані міграції. Команда також надала самцям і самкам кожного виду окрему «оцінку проміскуїтету» на основі інформації про поведінку птахів. Сивки, ластівки, мартини, іволги та дрозди мали високий рівень розлучень і розбещеності самців, тоді як буревісники, альбатроси, гуси та лебеді розлучалися рідко і зазвичай зберігали вірність одному партнеру.

Дослідники також виявили, що більша сексуальна розбещеність у самців пов’язана з вищим рівнем розлучень, а проміскуїтет у самиць — ні.

- Коли птах-самець веде безладне статеве життя, це часто сприймається як зменшення його прихильності, оскільки його увага та ресурси розподілені між кількома самками. Це може зробити його менш привабливим як партнера, а отже, підвищить ймовірність його розлучення в наступному сезоні розмноження, — пояснив співавтор дослідження в Інституті поведінки тварин Макса Планка, доктор Зітан Сонг.

Види з більшою відстанню міграції мають вищий рівень розлучень. Під час перельоту, партнери можуть прибувати до місця призначення у різний час і формувати нові пари для розмноження. Кількість таких випадків збільшується, чим далі перелітають птахи.

Команда науковців, зокрема з Університету Країни Басків в Іспанії, дізналася, що птахи, які мешкають на європейському континенті, стали менш барвистими, ніж 15 років тому.

Читайте також