Підкорили найвищу гору Африки
П'ятеро українських військовослужбовців, які пережили тяжкі поранення, здійснили сходження на Кіліманджаро. Висота цієї гори становить 5895 метрів.
– Вони це зробили! Вперше четверо українських військовиків після ампутацій та військова дівчина після тяжких поранень зійшли на вершину Африки — Кіліманджаро. Це не просто підйом, це вихід за межі можливого, – зазначено у повідомленні проєкту "Друге дихання".
До складу команди увійшли ветеран Третьої штурмової бригади Роман Колесник із позивним "Добряк", прикордонник Владислав Шатіло ("Шатя"), військовослужбовець підрозділу "Птаха Мадяра" Ольга Єгорова («Висота»), а також бійці спецпідрозділу Нацгвардії "Омега" "Гризлі") та Олександр Міхов ("Рагнар").
Експедиція на Кіліманджаро, яка є найвищою точкою Африки, тривала 6 днів. Перші два дні ветерани провели у національному природному заповіднику Нгоронгоро на висоті 2,4 тисячі метрів, де живе багато диких тварин.
Шостого дня військові піднялися на найвищу вершину Африки та встановили там шестиметровий прапор України. Також вони сфотографувалися з прапором, на якому написано Free Azovstal Defenders ("Волю захисникам Азовсталі").
- Особисто я відчував щось подібне, коли отримав поранення та стікав кров’ю. Все було як тоді, не було варіантів здатись! Як сказав мій друг Станіслав – "Краще смерть, ніж здатись!" Ми падали, в нас не було сил, ми не могли фізично дійти до вершини. Але ми це зробили! – поділився враженнями ветеран 3-ї ОШБр "Добряк".
Боєць спецпідрозділу "Омега" Олександр Міхов також розповів, що ніколи в житті не відчував такого фізичного навантаження і виснаження. Цей подвиг боєць присвятив пораненим військовимкам.
- Навіть коли відірвало ногу, здається було легше… Але я розумів, для чого це потрібно, і йшов до кінця. Присвячую це сходження своїй сім'ї, всім хто допомагав і підтримував мене в житті, та найголовніше тим, кому зараз найважче: людям з травмами і тим, кому здається, що все втрачено, – написав "Рагнар".
А його побратим Михайло Матвіїв розповів, що сходження на гору було важким і через протез, і через гірську хворобу, та це не завадило команді досягти мети.
- Під час сходження сталися всі болячки, які могли: температура, гірська хвороба, натерта культя, головний біль. Але незважаючи на всі фактори, які хотіли збити мене з курсу, я продовжував рухатись і ми все-таки дійшли до кінцевої точки, – поділився "Грізлі".
- Це сходження стало історичним: серед українських військовиків ще ніхто з протезом нижньої кінцівки не піднімався на вершину Африки. Ба більше, у світі немає випадків, коли одразу четверо військовиків на протезах, а також військова після поранень здійснили таке групове сходження, – кажуть організатори сходження.