Під водою знайшли давній храм

Під водою знайшли давній храм

У Єгипті знайшли храм Афродіти. Фото: Міністерство туризму та старожитностей Єгипту Храм богині Афродіти знайшли археологи біля єгипетського узбережжя в стародавньому портовому місті Тоніс-Геракліон у затоці Абукір.

Там працювала команда підводних археологів на чолі з Франком Годдіо, передає CNN.

Вони досліджували південний канал міста. Кам'яні блоки храму Амона впали там через стихійні лиха тисячі років тому. Дослідники знайшли дорогоцінні предмети, які були у скарбниці храму. Це срібні ритуальні інструменти, золоті прикраси та інше.

Археологи виявили підземні споруди, які підтримувалися добре збереженими дерев'яними стовпами та балками. Їх відносять до V ст. до нашої ери.

На схід від храму Амона виявили грецьке святилище Афродіті. У ньому знайшли бронзові та керамічні предмети.

"Це свідчить про те, що греки, яким було дозволено торгувати та оселятися в місті за часів фараонів династії Саїт (664–525 роки до нашої ери), мали свої святилища для своїх власних богів", – повідомили в Європейському інституті підводної археології.

Це вказує також на присутність грецьких найманців у цьому районі.

До слова, в Єгипті археологи знайшли велике поховання із 250 саркофагів із муміями, а також схованку з бронзовими статуями. Знахідка розташована в некрополі Саккара неподалік Каїра. Мумії добре збереглися.

Читайте також