На що українці витрачають тисячу за вакцинацію
Загалом клієнти банку відкрили півтора мільйона карт і витратили вже близько 30 мільйонів гривень з цих виплат.
ОСЬ НА ЩО УКРАЇНЦІ ВИТРАЧАЮТЬ ТИСЯЧУ ЗА ВАКЦИНАЦІЮ:
- книжкові магазини — 44,57%;
- кінотеатри — 23,83%;
- залізничні квитки на подорожі по Україні — 14,06%;
- театри — 8,98%;
- спортзали — 3,56%;
- концерти — 3,81%;
- музеї — 0,64%;
- авіаквитки для подорожей по Україні — 0,55%.
За словами міністра культури України Олександра Ткаченка, люди так масово почали купувати книжки за ці виплати, що сайти деяких книжкових магазинів не витримали попиту й «лягли».
«Хто б що не казав, але це непоганий стимул для підвищення рівня читання в Україні. Сподіваюся, що цю динаміку вдасться зберегти й після», — додає він.
Окрім того, Гороховський каже, що до кінця 2021 року українці зможуть замовити пластикову картку «єПідтримки» додатково до віртуальної карти.
Офіційно виплати стартують з 19 грудня, однак українці, які оформили картку Monobank, уже почали отримувати тисячу за вакцинацію.
Послуга «єПідтримка» — це можливість отримати 1000 гривень повністю вакцинованим українцям, які досягли повноліття та мають «зелений» COVID-сертифікат у «Дії». Щоб отримати гроші на першому етапі виплат, треба подати заяву в «Дії» з 19 до 29 грудня (або з 13 грудня, якщо ви записалися на пілотний проєкт).
Гроші можна буде витратити впродовж чотирьох місяців після надходження й лише в певних сферах: придбати абонемент у спортзал, сходити до кінотеатру, театру, музею, на концерт або на мистецьку виставку. Також можна буде купити книги та квитки для мандрівок Україною (залізницею й літаками).
Українці у віці старше 60 років зможуть витратити тисячу за вакцинацію на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків.
Наразі оформити картку «єПідтримки» можна в шести банках: Monobank, «А-банк», «Альфа-банк», «Укргазбанк», «Приватбанк» та «Ощадбанк».