На Рівненщині створено 8 сімейних фермерських господарств

На Рівненщині створено 8 сімейних фермерських господарств

З початку цього року вже створено 8 таких ферм. За умови використання праці членів сім’ї такого господарства, їхня робота може бути організована фізичною особою-підприємцем самостійно.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Рівненської ОДА.

«У минулому році на підтримку сімейних фермерських господарств краю з держбюджету було спрямовано 1,2 млн грн. Цьогоріч планується залучити ще більше державних коштів. Загалом на всю Україну 4,5 млрд гривень будуть розподілені на обласні програми, які діяли у минулому році та нові. Зокрема, картоплярство, органічне виробництво, та зрошення», - повідомила директор обласного Надія Переходько.

Згідно Закону України вони можуть функціонувати без набуття статусу юридичної особи. Наразі на Рівненщині працює 19 сімейних фермерських господарств. Найбільша кількість сімейних фермерських господарств – 12, знаходиться на території Рівненського району. Можливість зареєструвати таке господарство з'явилася на початку 2020 року і вже за рік було створено 11 сімейних фермерських господарств.

У Рівненській ОДА відбулося засідання круглого столу, на якому керівники діючих господарств поділилися особистим досвідом із тими, хто має намір створити фермерські господарства. Так, представники ТОВ «УкрМілкінвест» презентували порядок створення сімейних господарств на базі родинних молочних ферм. Окрім того, фахівці роз’яснили питання оподаткування та постановки на облік в органах ДПС сімейних фермерських господарств та механізм компенсації єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, проєкт «Сімейні молочні ферми» - спрямований на розвиток українського села. Зокрема, формат невеликих ферм на 10-50 корів дозволяє формувати принципово новий молочний бізнес та швидко масштабувати його. Це дозволяє господарствам бути учасниками державних програм.

Читайте також