На Рівненщині поліцейські викрили групу, яка виготовляла фіктивну COVID-документації

На Рівненщині поліцейські викрили групу, яка виготовляла фіктивну COVID-документації

Зловмисники займалися підробкою COVID-документації для подальшого використання зокрема, для виїзду за кордон. Виготовляли негативні ПЛР-тести та міжнародні свідоцтва про вакцинацію. Ціна «фальшивок» — від 1500 гривень до 200 євро.

Сьогодні,  кіберполіцейські провели п’ять санкціонованих обшуків за місцем проживання та в автомобілях фігурантів кримінального провадження на території Рівненської та Волинської областей.

Під час слідчих дій слідчі та оперативники виявили та вилучили 94 підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19, які підлягали збуту, бланки негативних ПЛР-тестів, чорнову бухгалтерію, мокрі печатки медзакладів та лікарів, поліграфічне обладнання. На комп’ютерній техніці виявили 100 сертифікатів, які ще на встигли надрукувати та передати «замовниками». Крім того, правоохоронці вилучили грошові кошти, зокрема у різній валюті на загальну суму понад 155 тисяч гривень, отриманих злочинним шляхом.

Усе вилучене буде скеровано на експертизи. Досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють обставини вчиненого злочину. Тривають подальші процесуальні заходи для повідомлення п’ятьом фігурантам про підозру та обрання їм запобіжних заходів.

Крім того, правоохоронці встановлюють осіб, які встигли придбати і скористатися підробкою, адже за такі дії також передбачена кримінальна відповідальність. Встановлюються і інші особи, причетні до кримінального правопорушення.

Про це повідомили у вфдділі комунікації поліції Рівненської області.

Читайте також