Майор із Рівненщини очолив школу БпЛА «Ятаган»

Майор із Рівненщини очолив школу БпЛА «Ятаган»

26-річний майор Сергій Матвійчук із Рівненщини очолив новостворену в Сухопутних військах ЗСУ школу підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган».

Сергій Матвійчук — випускник Львівського ліцею ім. Героїв Крут. У 2019-му закінчив Національну академію Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного. Одразу після навчання очолив гірсько-штурмовий взвод у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс». Як командир взводу, а потім роти, воював на Луганщині й на Маріупольському напрямку. З початком нового етапу агресії росії 2022-го боронив північ і схід країни. Став заступником командира 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону.

- Усі думають, що FPV — це взяв пульт, надів окуляри, полетів і знищив танк. Ні. Налаштувати дрон, підготувати боєприпаси і все перевірити займає багато часу. Побудувати систему і навчити оператора FPV чи Matrice складніше, ніж навідника-оператора бойової машини піхоти. Тому що БМП зробили для солдата, там усі кнопки підписані. А з дроном не кожен зможе працювати. Якщо людина бере пульт і за тиждень не навчилася літати на симуляторі, їй не можна давати у руки дрон, – говорить Сергій Матвійчук.

Щоб отримати базові навички, оператору потрібно майже 40 днів. Після цього фахівець зможе літати, скидати боєприпаси, налаштувати дрон та мінімально його ремонтувати, говорить керівник школи «Ятаган».

- Щоб повністю все освоїти, треба дуже багато часу, – зауважує Сергій Матвійчук. – Основна мета школи – підготувати кваліфікованих пілотів. Щоб після закінчення фахової підготовки військовослужбовці, які прибувають у зону бойових дій, за короткий час могли ефективно застосовувати дрони. Аби досягти цієї цілі, потрібне забезпечення навчально-матеріальною базою: ноутбуки, симулятори, техніка, навчальні дрони, запчастини для ремонту.

Читайте також