Лукерія, Мануель і Тавіфа: як називають дітей на Рівненщині

Лукерія, Мануель і Тавіфа: як називають дітей на Рівненщині

На Рівненщині понад пів сотні дітей назвали рідкісними іменами — Златан, Мануель та Орися. Найпоширенішим жіночим ім'ям стала Анна, серед чоловіків — Андрій. Таку статистику надали Суспільному у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

Історія Лукерії

33-річна Олена Алексієвець (на фото) — мати трьох синів та семимісячної Лукерії. Жінка розповіла, що хотіли назвати доньку рідкісним ім'ям. У перекладі з грецької Лукерія означає "солодка".

- Вперше я почула це ім’я, коли навчалася у Львові. У моєї подруги маму звали Лукерія. Мені дуже сподобалося це ім'я. Ми її всі називаємо Лукерка, Лукерія, цукерочка. Вона у нас гарна дівчинка, всі її так чекали з нетерпінням і всі називають солоденька наша, — поділилася мати.

Дівчинку батьки хрестили у Свято-Покровському соборі ПЦУ. Церковне ім'я дитині надали Гликерія.

Зі слів клірика собору Петра Мартинюка, який проводив церемонію, дівчинку хрестили під іншим ім'ям, бо Лукерії немає у переліку імен з православного календаря:

- Коли Господь створив перших людей, то він дав їм імена — Адам і Єва. З цього починається ім’я кожної людини, бо це є ознакою того, що людина благословенна Богом. З плином часу можемо в Біблії прочитати безліч імен, це і новозавітні святі, мученики, святителі. Безліч імен є у православному календарі. Зараз повертаються люди до цих імен, якими називали наші прадіди.

Він зазначив, що називати дитину не біблійним ім'ям — не гріх. Втім, такі діти не матимуть святого покровителя.

- Багато є імен західного та східного походження. Будь-яким ім’ям можна хрестити дитину. Але коли ми хрестимо ім’ям, яке мусульманського походження, то у православному календарі ви не знайдете цього імені. Ви можете бути охрещені цим ім’ям, але день небесного покровителя не буде визначено. Для того, щоб ім’я стало святим, його потрібно таким наректи. Тобто це шлях видозмінення імен у православному житті, — розповів клірик Свято-Покровського собору.

Якими іменами називають дітей на Рівненщині

Серед рідковживаних чоловічих імен: Авенір, Айсель, Амір, Анелі, Арей, Гордій, Даміан, Дамір, Дарен, Еван, Ерік, Єлисєй, Єремій, Єфрем, Златан, Ізмаїл, Йонатан, Кипріан, Левій, Лук’ян, Любомир, Мануель, Матей-Дем’ян, Ренат, Серафим, Тамерлан, Устим.

Серед жіночих імен: Авігея, Агафія, Аделія, Айсель, Амелія, Арія, Арсенія, Асія, Вірсавія, Домініка, Еліса, Есмі, Златослава, Зореслава, Марія-Стефанія, Мілітіна, Неона, Ніколь, Олівія, Орися, Рута, Руфіна, Саїда Софія, Сюзанна, Тавіфа, Теофі, Фатьма-Зехра.

Найпоширеніші чоловічі імена у 2023: Андрій, Артем, Богдан, Владислав, Володимир, Давид, Ілля, Макар, Максим, Марк, Матвій, Микола, Назар, Олександр, Тимофій, Юрій.

Найпоширеніші жіночі імена: Анна, Вероніка, Вікторія, Дарина, Єва, Меланія, Наталія, Ольга, Соломія, Софія, Уляна, Христина.

А найпопулярнішими іменами стали - Марія, Єва, Марк та Олександр. Вони тримали першість у рейтингу найпопулярніших імен, які обирають батьки для новонароджених малюків у 2023 році. Окрім того, залишається тенденція називати дітей старовинними іменами.

Читайте також