Кризова квартира для жінок, яких б’ють чоловіки

Кризова квартира для жінок, яких б’ють чоловіки

Понад вісім тисяч повідомлень про вчинення домашнього насильства. Таку кількість дзвінків отримали правоохоронці за цей рік від жителів області. Аби допомогти жінкам, які постраждали від домашнього насильства, у Рівному створили кризову квартиру. Там працюватимуть соціальні працівники. Крім того, жінкам буде доступний психологічний та правовий супровід і невідкладна грошова допомога, повідомляє Рівне1.

У поліції кажуть, що кількість повідомлень про домашнє насильства у порівнянні з минулим роком на Рівненщині зросла на 25-30%. Проте до відповідальності правоохоронці притягнули значно менше кривдників. Пов’язано це насамперед зі страхом жертви перед насильником, кажуть в поліції. Окрім цивільних, вчиняють домашнє насильство і військовики.

- Нещодавно почали надходити повідомлення, де є кривдниками військовики. Таких повідомлень наразі було п’ять. Військовики так само несуть відповідальність. Поліцейські мають повідомити частину, де вони служать і так само доповідають і нашому керівництву теж, - каже інспекторка відділу зв’язків з громадськістю УПП в Рівненській області Олеся Борейко.

Якщо в сім`ї, де вчиняється насильство, є діти, то разом з поліцією на такі виклики їдуть і соціальні служби.

- У цьому році з лютого було здійснено 155 таких виїздів. Тобто всі опрацьовуємо повідомлення поліції. Десять сімей взято під соціальний супровід, 35 сімей це без соціального супроводу, де аналогічно працюємо із сім`ями. Вісім жінок поселили в безпечне місце. Це відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства, - говорить директорка Рівненського міського центру соціальних служб Людмила Талт.

У департаменті соціальної політики зазначають, на сьогодні в області створено 26 служб протидії домашнього насильства.

- Вони всі різного спрямування. Це 11 мобільних бригад. 10 консультативних служб, маємо денні центри, маємо притулок і шелтер і на сьогодні активно працюємо над збільшенням кількості цих служб, - розповідає директорка департаменту соціальної політики Рівненської ОВА Роза Слободенюк.

Зокрема, в рамках проєкту "Допомога жінкам, які постраждали від насильства" у Рівному функціонує кризова квартира.

- У цій квартирі жінка може проживати до 10 днів, з нею буде працювати також соціальний працівник, психолог, правозахисник і ми будемо супроводжувати жінку від написання заяви. Бо буває так, що приходять і не хочуть заявляти на своїх кривдників, а коли соціальні працівники починають спілкуватися, тоді жертви розуміють і вони пишуть заяви, скарги. Тоді такі ситуації краще вирішуються, - резюмує голова Правління БО "Мережа 100% життя Рівне" Юрій Лазаревич.

За два місяці функціонування такої квартири нею скористалася уже одна жінка.

- До нашого центру можна потрапити, зателефонувавши за номером: 063 112 44 07. На ньому чергують соціальні працівники. Це не лише питання поселення, так само можна звернутися стосовно консультування або прийти на візит до психолога, - додає Юрій Лазаревич.

Жінкам, які скористаються такою ініціативою, нададуть правовий супровід та невідкладну грошову допомогу, оплату транспортних або медичних послуг.

Читайте також