Китай відправить морських риб на космічну станцію

Китай відправить морських риб на космічну станцію

На космічну станцію «Тяньгун»Китай відправить риб Даніо реріо. Експерименти з рибами допоможуть дослідити втрату кісткової маси в астронавтів, пише наукове видання Space.

Також науковці вивчатимуть взаємодію між рибою та мікроорганізмами в невеликій закритій екосистемі. Коли саме риби з Китаю полетять в космос, наразі невідомо.

Риб відправляють у космос не вперше. У 2012 році на Міжнародну космічну станцію відправили систему NASA Aquatic Habitat, або AQH. Вона допомогла дізнатись, як мікрогравітація впливає на морське життя. На ній мешкала невелика зграя медаки, невеликої прісноводної риби, що походить із Японії.

 У 1976 році рибок даніо також відправляли на радянську орбітальну станцію Салют 5 на борту місії «Союз 21». Радянські космонавти, які проводили експерименти з рибами, виявили зміни поведінки даніо в умовах мікрогравітації. У травні Китай відправив у космос перший цивільний корабель під назвою «Шеньчжоу-16» («Божественний корабель»). На його борту перебувають троє астронавтів.

Китай до 2030 року планує відправити на Місяць дві ракети — одна нестиме космічний корабель, що приземлиться на його поверхню, а інша транспортуватиме астронавтів.

Читайте також