Київстар, Vodafone і lifecel піднімуть тарифи на мобільний зв’язок

Київстар, Vodafone і lifecel піднімуть тарифи на мобільний зв’язок

Оператори готуються до закупівлі нових радіочастот. Найбільші мобільні оператори Київстар, Vodafone і lifecel піднімуть вартість мобільного зв’язку для українців. Київстар, Vodafone і lifecel готуються до закупівлі нових радіочастот, які дозволять їм значно підвищити швидкість інтернету. Однак при цьому всі витрати на таке дороге придбання ляжуть на плечі клієнтів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) днями схвалила продаж радіочастот діапазону 2,3-2,6 ГГц, які мають намір придбати ці мобільні оператори. Зв’язок на цих частотах буде доступний тільки в великих містах України.

Завдяки придбанню цих частот мобільні оператори зможуть значно підвищити швидкість, а отже, і якість інтернету. Однак покупка частот – справа дуже затратна. У проекті постанови НКРЗ вже вказані ціни на смуги радіочастот, які будуть продаватися.

Вартість одного мегагерци для одного регіону, становить 984 860 гривень. При цьому фахівці говорять, що для мережі 4G потрібно використовувати частотні смуги, хоча б на 5 МГц. Таким чином, тільки для одного регіону це нове придбання обійдеться в 4 924 300 гривень. А якщо порахувати витрати на 25 регіонів України, то вийде понад 123 мільйонів.

Є тільки один шлях” відбити “інвестиції в нові частоти – це підвищення тарифів”, – відверто відзначили в прес-службі компанії lifecell.

Про те, що доведеться підвищувати тарифи на мобільний зв’язок, кажуть і у найбільшого оператора України – компанії Київстар. Але там також відзначають, що такі інвестиції неминучі. Адже вони покращують якість зв’язку, а тому відмовитися від них неможливо.

До такої ж думки схиляється і експерт в області послуг зв’язку Роман Химич. Він каже, що тарифи на мобільний зв’язок оператори будуть підвищувати в будь-якому випадку: і з поліпшеною якістю, і без нього. Тому для споживачів буде краще заплатити великі гроші за якісний продукт, ніж платити чималі суми за таку собі якість.

Читайте також