Харків без Пушкіна: обласний драмтеатр перейменують

Харків без Пушкіна: обласний драмтеатр перейменують

Харківський обласний російський драматичний театр імені Пушкіна у межах дерусифікації перейменують у Харківський академічний драматичний театр. Про це повідомила Харківська обласна рада на своїй сторінці у фейсбуці.

«У зв’язку з агресією росії проти України, враховуючи політику Мінкульту з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації сучасної України, спрямованої на заміну радянського й російського спадку на український, очищення громадського простору від пропагандистських наративів, виникла необхідність перейменування Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна на Харківський академічний драматичний театр», — зазначили працівники театру, які звернулися з пропозицією перейменування до облради.

Водночас на офіційному сайті колектив театру зазначає, що вважає необхідним змінити статут і назву театру, вилучивши з них слово «російський». «Віднині театр матиме назву Харківський академічний драматичний театр імені О.С.Пушкіна», — ідеться у зверненні.

Питання перейменування вирішували на засіданні постійної комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму Харківської обласної ради. Остаточне рішення мають прийняти депутати облради під час засідання, яке відбудеться у режимі відеоконференції. Дату сесії поки не оголошували.

Читайте також