"Казали мені, займаєшся дурницями": мешканець Володимирця вирощує кавуни на власному городі

Сім років вирощує на власному городі кавуни Олег Босик з Володимирця. Каже, що з тих пір кавуни на ринку не купував. Найбільша ягода, яку вдалося виростити чоловікові, важила 15 кілограмів. Цьогоріч він планує зібрати понад 40 кавунів трьох сортів. Якщо буде тепла погода, то домашні кавуни достигнуть за два-три тижні.

Як розповів Суспільному Олег Босик, коли вирішив спробувати вирощувати кавуни на городі, рідні не вірили, що щось вийде. Проте вже з першого врожаю вдалося зібрати вісім стиглих ягід.

- Казали мені, займаєшся дурницями, краще посій там капусту чи моркву. Коли був результат, коли ці кавуни виросли досить великі, тоді я приніс та пригостив їх. Тесть каже: "Молодець! Кавун смачний, сподобався, можна вирощувати", - розповідає чоловік.

Зі слів Олега Босика, нині на ділянці дев'ять на чотири метри достигають кавуни трьох сортів: "Талісман", "Роял Меджестік" та "Чарльстон Грей".

- "Чарльстон Грей" великий росте, у мене був найбільший — 15 кілограмів. "Роял Меджестік" продовгуватої форми. Кавун-гібрид "Талісман" добре зарекомендував себе. Я вже другий рік їх висаджую, - каже чоловік.

Олег Босик зазначив, що домашні кавуни підживлює добривом зі скошеної трави чи настоянкою з курячого посліду. Або додає у землю торф. Аби плодам не нашкодило сонце, вкриває листям капусти:

- Кавуни теж треба оберігати від палючого сонця, як і від перезволоження, бо ягода може тріснути. Якщо така погода збережеться, то за два-три тижні можна буде збирати кавуни.

Про те, як вирощувати кавуни, чоловік дізнавався з інтернету. Ягоди вирощені з розсади, ростуть більшими і дозрівають швидше ніж ті, що з насіння.

- Кавуни з насіння довго ростуть, а восени їм не вистачає сонця для дозрівання. До речі, сприятливі і несприятливі для висаджування дні на моїй грядці не працюють. Є кавуни, які я посадив у сприятливий день, а є — у несприятливий, вони більші й ростуть швидше. Суть — у підживленні, - каже Олег Босик.

Чоловік говорить, що кавуни з городу люблять його діти.

- Як була Херсонщина окупована, кавунів практично звідти не було. А в магазині чи на ринку – дорогі. От тоді мої діти й полюбили кавуни. Я й сам радуюсь, вийшов на город, зірвав і з’їв.

Скільки кавунів достигає на грядці, Олег Босик точно не знає, проте сподівається, що цьогоріч збере близько сорока плодів.

Читайте також